Суспільство

“Write for rights”. В Ужгороді стартував Марафон написання листів від Amnesty International (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Даний захід присвячений Дню прав людини, який відзначається 10 грудня. Він проходить щороку у понад 200 країнах світу.

В рамках цього заходу люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист конкретних осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними. Кампанія об’єднала активістів/ок з усієї України: понад 100 подій планується провести в різних куточках країни, в тому числі у прифронтових містечках. В Ужгороді партнерами Марафону написання листів Amnesty International 2017 стали БПЛ „Інтелект” – ЗОШ І-ІІІ ступенів № 11, ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка, ЗОБФ “Рада Життя” та Queer Home Uzhhorod.

Заходи відбуватимуться протягом п’яти днів: з 11 по 15 грудня. В ці дні всі охочі мають змогу долучитися до Марафону, основним місцем локації якого стала Закарпатська обласна бібліотека.

Цього року першим заходом в рамках Марафону написання листів стала  прем’єра документального фільму “Він назвав мене Малала”. Ця стрічка вже отримала престижну премією Еммі та номінована на BAFTA. Фільм розповідає про пакистанську дівчини Малалу Юсуфзаі. Вона виступала за доступність освіти для всіх жінок у всьому світі. Однак таліби вважали такі висловлювання “непристойною поведінкою” і зробили спробу замаху, в результаті якої вона була важко поранена…
У 2014 році Малала отримала Нобелівську премію Миру та заснувала Фундацію Малали, що займається освітою дівчаток в країнах що розвиваються.

До 15 грудня в читальному залі працюватиме стенд Емнесті, де відвідувачі зможуть долучитися до Марафону.

Однією з основних справ Марафону-2017 в Україні є справа Еміра-Усеїна Куку. Це – кримськотатарський активіст, який був несправедливо заарештований окупаційною владою у Криму.

Карпатський оглядач

Залишити коментар