Ексклюзив

Transparent cities/Прозорі міста, або Чому важлива прозорість використання коштів?

Днями в Мукачеві відбулася презентація програми Transparency International “Прозорі міста” та інших програм, які реалізовує TI в Україні. А вже на початку березня очікується презентація рейтингу прозорості міст за результатами 2018 року. 

Цей проект реалізується вже не перший рік. При цьому експерти досліджують ряд показників. Такий моніторинг здійснюється в ста містах України. важливою умовою є те, щоб кожен з експертів не мав конфлікту інтересів, тобто не був представником того міста, яке він досліджує. Одним з експертів проекту є наш земляк Володимир ФЕСЬКОВ.

Під час презентації в Мукачеві ішлося про діяльність Програми Transparent Cities/Прозорі міста, яку впроваджує Тransparency International Ukraine

“Я говорив про те, чому прозорість взагалі важлива. Для чого містам потрібно розвиватися, заради кого? Заради людей, які в них проживають. Міста мають змагатися не за місце в рейтингу як таке, а заради людини, яке захоче залишитися в цьому місті і будувати тут своє майбутнє”, – розповів експерт Володимир ФЕСЬКОВ.

Якщо жителі міста можуть ознайомитися з витратами на забезпечення життєдіяльності закладів освіти, охорони здоров’я, комунальної сфери, то вони можуть оцінити перспективи для себе. При цьому така інформація має бути подана доступною мовою, тобто кожен має зрозуміти, яка сума витрат передбачена на кожну статтю: придбання побутової хімії для дитячих садочків, підручників, іграшок, ремонт доріг тощо.

Прозорість важлива також для бізнесу. Адже перед тим, як почати свою діяльність, бізнесмен ознайомлюється з умовами, в яких доведеться працювати. Чим більш зрозумілими є ці умови, тим ефективнішою буде робота. Якщо умови не представлені і потрібно все вирішувати через особисті контакти, то це створює ряд перешкод для бізнесу.

В плані комунікації з виборцями Мукачево можна ставити в приклад багатьом містам.

“Наприклад, міський голова Мукачева звітує про перебіг сесії міськради. Кількома простими реченнями він розповідає про те, які рішення були прийняті і якої сфери вони стосуються. Аналогічна ситуація і щодо річного звіту про діяльність. Протягом певного часу проводяться зустрічі в різних районах міста. При цьому відбувається і зворотній зв’язок, т.я. люди можуть озвучити ті проблеми, які їх хвилюють та потребують вирішення”, – додає експерт.

Карпатський Оглядач