Цей день в історії

“Smells Like Teen Spirit” – найуспішніший сингл гурту “Nirvana”

Під їхні пісні виросло багато людей, а самі хіти й досі не втрачають своєї популярності. З чого все починалося?

Група була створена у Абердіні, штат Вашингтон, у 1987 році 20-літнім співаком та гітаристом Куртом Кобейном і 22-літнім бас-гітаристом Крістом Новоселічем. У листопаді 1988 року записали свій перший сингл “Love Buzz”, а через рік – перший диск “Bleach”. Випущений незалежною фімою звукозапису “Sub Pop” у Сіетлі, альбом отримав схвальні відгуки критиків і був проданий тиражем у 40 000 екземплярів, що для нікому невідомого гурту було несподіваним успіхом.

Визначившись із барабанщиком Дейвом Гролом та назвою, гурт “Nirvana” у квітні 1990 року почала роботу над новим альбомом з робочою назвою “Sheep”. На цей час вже були готові всі пісні, але після запису восьми з них Кобейн вирішив змінити форму звукозапису і у травні група уклала договір із щойно створеноою компанією “DGC Records”, що спеціалізувалась на альтернативному році.

27 серпня “Smells Like Teen Spirit” вперше прозвучала на місцевій FM-станції, а 10 вересня 1991 року вийшла на стороні “А” однойменного синглу, який за задумом “DGC Records” мав виконати лише презентаційну роль нової рок-групи, а основна ставка була зроблена на наступний сингл “Come As You Are”.

Цей день в історії