Економіка

ProZorro – золотий стандарт державних закупівель

За три роки існування цього сервісу українці вже мали змогу неодноразово переконатися в його перевагах. Позитивну оцінку також дають міжнародні експерти.

Нещодавно в британському журналі Wired опублікували статтю, автор якої характеризує українську систему публічних закупівель як одну з найкращих у світі, і цитує державного директора з технологій Франції Анрі Верд’є: “Це золотий стандарт”, – передає Хмарочос.

В Європі публічні закупівлі складають в середньому 16% ВВП, йдеться у статті. ProZorro – єдина система з відкритим кодом, яка є обов’язковою для процедури закупівель, згідно з Законом України “Про публічні закупівлі”. За день через систему ProZorro проходить понад 1500 аукціонів.

Торік команда ProZorro продемонструвала систему американському економісту Роджеру Маєрсону, який отримав Нобелівську премію 2007 року за створення теорії ефективних механізмів торгівлі.

“Я був дуже вражений. Приємно бачити, як в Украні громадська інституція стежить за тим, щоб тендери слугували інтересам суспільства, а не кількох пов’язаних осіб”, зазначив він.

Розробку ProZorro адмініструвала Transparency International Україна. Гасло цієї системи – “Усі бачать усе”. Електронна система показує всю інформацію стосовно поданих пропозицій всіх учасників тендерів, рішень тендерної комісії, всі кваліфікаційні документи тощо. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за час свого існування ProZorro допомогла заощадити 55,3 млрд грн державних коштів.