Суспільство

Google інвестує в програму розвитку журналістики Google News Initiative

Google оголосила про запуск комплексного інвестиційного проекту, що має намір зміцнити взаємодію пошукача із засобами масової інформації. В рамках програми Google News Initiative компанія витратить до $ 300 млн в найближчі три роки. У ініціативи три мети:

  • виділити достовірну журналістику і боротися з дезінформацією;
  • допомогти новинним виданням нарощувати яка сплачує аудиторію;
  • створити нові інструменти для роботи журналістів.

Для початку, в Google мають намір поліпшити фільтри пошуку термінових новин і рекомендації, особливо під час надзвичайних подій. Як приклад називають секцію Breaking News на YouTube. Також Google оголосила про партнерство з кембріджським факт-чекінговим медіапроектів First Draft. Підсумком цієї співпраці стане проект Disinfo Lab. Його мета – боротьба з фейк під час виборів і ситуацій, що вимагають термінового висвітлення. Дата запуску і подробиці його роботи не розголошуються.

 

Ще один напрямок роботи – проект MediaWise. У ньому Google співпрацюватиме з інститутом Пойнтера, Local Media Association і Стенфордським університетом для навчання американських підлітків. Їм розкажуть про основи медіаграмотності. До обучающему процесу мають намір залучити зірок YouTube. Підтримка MediaWise до 2020 року обійдеться компанії в $ 3 млн.

Google також запускає проект Subscribe with Google. З його допомогою користувачі зможуть використовувати облікові записи для оформлення підписок на новинні видання, користуючись прив’язаними до акаунтів картами. Тестували функцію спільно з газетами The Miami Herald, Financial Times і The Washington Post. Тепер у проекту з’явилися 17 нових партнерів, включаючи GateHouse, La Repubblica, Fairfax Media і Grupo Globo. Не обійшли стороною і видавця: в Google Analytics з’явився новий розділ – News Consumer Insights. Він допоможе розділити аудиторію на кілька груп по лояльності та визначити, які передплатники найімовірніше готові заплатити за платний доступ до сайту.

Варто відзначити, що Google News Initiative – так звана «зонтична» ініціатива. Це універсальний брендинг для всіх медійних проектів Google. Тому в анонсах засвітилося і поліпшення роботи над форматом AMP, у якого недавно з’явилися власні Stories. Останній великий анонс Google News Initiative – сервіс Outline для легкого налаштування корпоративних VPN-мереж на власній або орендованій у хмарних провайдерів екосистемі. Так компанія має намір поліпшити безпеку інтернет-підключень в ньюсрум.

Паралельно з News Initiative продовжує роботу Digital News Initiative – це грантова програма для європейських медіа, за допомогою яких видання можуть безпосередньо отримувати гроші від пошуковика.

Нагадаємо, раніше на AIN.UA виходив матеріал про те, як Google купив і знищив рекомендаційний каталог Zagat.

 

 

https://ain.ua/