Цей день в історії

Facebook – 15 років!

За такий короткий термін ця соціальна мережа стала невід’ємною частиною життя жителів нашої планети. Тут ми спілкуємося, обговорюємо новини, шукаємо цікаву та корисну інформацію та навіть працюємо.

З грудня 2002 року група студентів Гарвардського університету працювала над проектом HarvardConnection – соціальної мережі для студентів і випускників Гарварду, де користувачі могли шукати друзів, відправляти їм повідомлення, оновлювати свої персональні профілі і вести власний блог. Через відмову ключового програміста від подальшої роботи, автори проекту брати-близнюки Камерон і Тайлер Вінклевосси звернулись до Марка Цукерберга з пропозицією про співпрацю. На зустрічі 25 листопада 2003 року Цукерберга конфіденційно познайомили з деталями проекту, повідомили про його поточний стан і плани подальшого розвитку. 30 листопада 2003 року Цукерберг скачав всі коди на свій комп’ютер, пообіцявши завершити роботу якнайшвидше, однак протягом грудня надіслав їм кілька листів, в яких, посилаючись на хронічну зайнятість, повідомив про повільний прогрес у роботі над сервісом.

11 січня 2004 року Марк Цукерберг зареєстрував доменне ім’я thefacebook.com, 14 січня зустрівся із Вінклевоссами, запевнивши їх у подальшій співпраці, а 4 лютого 2004 року запустив сервіс “Thefacebook”, інтернет-каталог студентів і випускників Гарварду, більшість сервісів якого були аналогічними до HarvardConnection і над яким він працював разом із двома однокурсниками. Дізнавшись про це 6 лютого, брати Вінклевосси і їх партнер Дівья Нарендра провели повну ревізію стану справ з власним сервісом, виявили, що за два місяці він не зрушив з місця і 10 лютого направили Цукербергу лист з вимогою закрити “Thefacebook”. Вони також звернулися до адміністрації та студентського керівництва Гарвардського університету із заявою про порушення Цукербергом коду честі вузу.

У березні 2004 року Thefacebook вийшов за межі Гарварда і підключив до своєї мережі студентів Стенфорда, Колумбійського університету і Єля. Влітку компанія переїхала в Каліфорнію, де її очолив підприємець, співзасновник скандально відомої файлообмінної мережі Napster Шон Паркер, зусиллями якого було залучено перші великі інвестиції, а її назву було змінено на Facebook. Восени того ж року доступ до сервісу був розширений спочатку для всіх університетів США та Канади, потім – для шкіл, а 26 вересня 2006 року – для всіх бажаючих віком від 13 років.

Цей день в історії