Культура

Чим цінний для Ужгорода «Малий Галагов»?

Триває підготовка архітектурного комплексу «Малий Галагов» до включення в перелік об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

«Малий Галагов» – урядовий містобудівний комплекс. План забудови розроблений у 1921-1922 роках Адольфом Лібшером – доктором архітектури, професором Чеської високої технічної школи.

«Тут з нуля була збудована вся інфраструктура уряду Підкарпатської Русі. Архітектор спроектував цей квартал таким чином, щоб люди, які там працювали, мали і помешкання досить близько від місця роботи, –  неодноразово коментувала дослідниця архітектури Ужгорода Ліна Дегтярьова.

При будівництві також була проведена регуляція річки Уж, збудовано набережні, що стало частиною рекреаційної інфраструктури, – прокоментувала – Квартал «Малий Галагов», як і вся архітектура Чехословацької доби, зроблена  за принципом модернізму. На території теперішньої України тільки на Закарпатті можна знайти прояви таких стилів  як кубізм, родокубізм. Функціоналізм є в багатьох містах, але деякі унікальні для Чехословацької республіки архітектурні стилі – лише у нас. У цьому й особливість кварталу «Малий Галагов».

До комплексу «Малий Галагов» належить близько 35 об’єктів. Однією із умов для включення у спадщину ЮНЕСКО є наявність у будівель паспортів.

Карпатський оглядач