Цей день в історії

Can’t Buy Me Love – Найкращий сингл The Beatles

Кожній епосі притаманні свої хіти. Колись за платівками улюбленого гурту вишуковувалися черги, потім фанати з нетерпінням очікували на новий диск, а тепер все це формується в плей-листи на ПК чи смартфоні. І є чимало пісень, що користуються популярністю вже кілька десятиліть поспіль.

The Beatles перевершили досягнення Елвіса Преслі за кількістю хітів, що одночасно перебували в рейтингу Hot-100 журналу “Billboard”, – до середини квітня 14 пісень Beatles перебували в чарті (рекорд Елвіса 1956 року – 9 пісень), а вже 4 квітня Beatles стали першими, чиї пісні займали перші п’ять сходинок рейтингу Billboard Hot 100; очолювала хіт-парад титульна пісня “Can’t Buy Me Love”, яка стала єдиною в історії піснею, що стала №1, дебютувавши за межами першої двадцятки.

За версією журналу Rolling Stone, пісня “Can’t Buy Me Love” посіла 289-е місце у списку п’ятисот кращих пісень всіх часів.

До групи, заснованої у Ліверпулі в 1958 році під назвою “Johnny and the Moondogs”, входили музиканти Джон Леннон, Пол Маккартні і Джордж Гаррісон. Слава до неї прийшла через чотири роки, коли, змінивши декілька назв і склад учасників, до групи прийшов Рінго Старр і було записано сснгл “Love Me Do”, перший хіт Beatles, що увійшов до двадцятки кращих у Великій Британії. А вже через півтора року весь світ по обидва боки Атлантики охопив соціальний феномен, дещо пізніше названий “бітломанією”.

У 1965 році в Букінгемському палаці учасникам групи були присвоєні почесні рицарські звання, а їх неймовірна популярність у світі досягла такого рівня, що дала підстави Джону Леннону заявити: “Сьогодні ми популярніші за Іісуса Христа”.

Цей день в історії