Суспільство

Blue Star Recyclers – звідси починається нове життя застарілої техніки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

На сучасному етапі мало хто з нас уявляє своє життя без комп’ютера, мобільного телефону і т.д. Коли ця техніка вже відпрацювала свій строк, постає закономірне питання “Куди подіти?”

Можна винести на смітник, можна відремонтувати чи замінити певні деталі та перепродати, а можна здати представникам фірми, що займається переробкою старої техніки.

Принаймні до цього закликають в американському місті Денвер (штат Колорадо), де під час своєї подорожі до США побувала журналістка Карпатський Оглядач. Лише за кілька років свого існування компанія Blue Star Recyclers (заснована в 2009 році) заробила собі авторитет, збираючи та переробляючи старі комп’ютери, телевізори, клавіатури тощо. Збирати застарілу техніку в основному доводиться самотужки: працівники компанії звертаються до різних фірм з таким проханням. Деякі організації вже самі приносять офісну техніку. Так само періодично роблять і приватні користувачі. Варто зазначити, що така послуга часом потребує фінансових затрат, пов’язаних з утилізацією, через що приватні користувачі воліють не вдаватися до послуг таких компаній.

Однак попри всі труднощі роботи тут вистачає. Склади практично ніколи не бувають порожніми, а самим працівникам доводиться навіть перевиконувати норму (20 одиниць техніки протягом 4 годин), щоб встигати за темпами поставки нових партій.

Особливо багато роботи буває в квітні, коли відзначається День Землі і небайдужі американці приносять сюди свою стару офісну техніку, дбаючи тим самим про екологію. Після цього працівники Blue Star Recyclers бувають забезпечені роботою на кілька місяців.

Важливою родзинкою даної компанії є те, що в її штаті працюють кілька людей з інвалідністю, які на рівні з іншими успішно виконують поставлені задачі. Вони розбирають старі комп’ютери, сортують запчастини та віддають їх на подальшу переробку.