Важливе

Короткі новини про найцікавіші події та реформи

 1.  Збройні сили України увійшли у 30 кращих армій світу за версією міжнародної компанії Global Firepower. Порівняно з країнами-сусідами Україна посіла третє місце — після РФ (2 місце) та Польщі (19 місце).
 2.  Президент України відвідав 3-й окремий полк спеціального призначення, який дислокується в Кропивницькому та передав хлопцям 100 снайперських комплексів, у складі: 82-х 7-62-мм карабінів Z-10 (.308 Winchester) та 18 гвинтівок Savage під набій .338 Lapua Magnum, оптика, далекоміри та десятки тисяч набоїв.
 3. Київське підприємство ТОВ «Юармс» (UaRms) розпочало випуск балістичних пластин для додаткового захисту голови та шиї бійців. Пластини призначені для збільшення площі захисту балістичних шоломів з високою обрізкою.
 4.  За розрахунками МОЗ, за кожного пацієнта в 2018 році сімейний лікар отримуватиме в середньому 370 грн, а не 210, як передбачалося раніше. При цьому, річний тариф за літню людину (65+) і малюка – буде удвічі вище, ніж на молодого здорового чоловіка 25 років. Таким чином прибуток лікаря ефективної сімейної практики з двома тисячами пацієнтів може доходити до 18 тис. гривень, медсестри – до 12 тис. гривен
 5.  Формування оборонного бюджету відбувається відповідно до Стратегії Нацбезпеки держави, тож становитиме за словами Турчинова в 2018 році на оборону буде виділено “не менш ніж 5% від валового внутрішнього продукту”.
 6.  Слідчі СБУ повідомили про підозру членам міжнародного злочинного угруповання, які підозрюються у навмисному знищенні цілісного виробничого комплексу Запорізького алюмінієвого комбінату в інтересах конкурентів з Росії.
 7.  Кабмін за пропозицією Міноборони змінив застарілий радянський порядок нарахування грошового забезпечення військовослужбовців. З 1 січня 2018 року розміри посадового окладу та окладу за військовим званням залежатимуть від прожиткового мінімуму. Це забезпечить щорічне зростання розміру грошового забезпечення військовослужбовців залежно від підвищення соціальних стандартів у державі. Конкретний розмір посадових окладів визначатиметься шляхом множення на відповідні тарифні коефіцієнти та у порівнянні з існуючими окладами збільшиться приблизно у п’ять разів. Постанова також передбачає виплату грошової допомоги при підписанні першого контракту у розмірі 8-10 розмірів прожиткового мінімуму.
 8. У Вишгороді вручили 76 нових квартир офіцерам та сержантам Нацгвардії. Загалом в цьому році воїни Нацгвардiї отримают 444 квартири.
 9.  Система публічних закупівель ProZorro запускає механізм ризикових індикаторів, які автоматично будуть визначати потенційні порушення в тендерах.
 10.  Агентство Moody’s підвищило рейтинг державних “Приватбанку”, “Ощадбанку” та “Укрексімбанку”, а також приватних “Райффайзен Банку Аваль”, “Південного” та “Промінвестбанку”.
 11.  Нафтовий концерн PKN Orlen в серпні, крім нафтопродуктів, почав поставляти в Україну природний газ.
 12.  Корпорації закордонних приватних інвестицій США (ОРІС) оголосила про дві домовленості щодо інвестування в малий бізнес в Україні.
 13.  Німецький виробник автомобілів ВМW уклав договір про постачання кабельної продукції з підприємством “Електроконтакт”.
 14.  Українські студенти на Всесвітній Універсіаді-2017 вибороли 36 медалей: 12-11-13 і посіли 6-ту сходинку у медальному заліку!
 15. Відеокліп гурту Zapaska на пісню «Запитайся» став переможцем Міжнародного фестивалю анімації Anibar, який проходить в Косово. Ролик здобув першість в номінації «Музичне відео».