Суспільство

5 важливих кроків, аби запрацював аеропорт в Ужгороді

Туристична сфера Закарпаття є дуже різноманітною. Тут переважає оздоровчий, сільський туризм,  також гірськолижний. Багато можливостей для виноробства.

Однією з перешкод для розвитку туризму на Закарпатті є транспортне сполучення. Це стосується як залізничного перевезення, так і авіаперельотів.  Під час програми гостя наголосила на тому, як можна відновити аеропорт в Ужгороді.

«Запуску аеропорту в Ужгороді застряг на рівні міжнародних переговорів, – пояснила депутатка Верховної Ради, голова підкомітету з питань розвитку туризму Анна Романова. –  Для того, щоб летовище запрацювало, потрібно зробити 5 кроків. По-перше, Словаччина – це частина Євросоюзу, тому необхідне в першу чергу погодження, європейське підписання взаємного договору міжурядової угоди в Брюсселі. Цього року це зробити не можливо. По-друге, європейська авіаційна асоціація  та «АSА» мають дати сертифікат. По-третє, такий документ необхідний і від Украероруху. За угоду повинні проголосувати парламенти обох країн – Словаччини та України. Після цього потрібно знайти близько  2 млн євро з бюджету для того, щоб оснащати освітлення злітної смуги. І ще –вести переговори із авіаперевізниками».

Карпатський оглядач