Суспільство Цей день в історії

Смерть пророка Мухаммеда

Понад тисяча років минуло, з того дня, як пророк мусульман – засновник однієї з найпоширеніших сьогодні релігій світу помер на рукак своє третьої і коханої дружини Айшах.

Так мова йде про  пророка Мухммеда,  саме 8 червня 632 року в Медині він перейшов в іншй світ 

Результат пошуку зображень за запитом "пророк мухаммад"

Мухаммед (арабською – “той, котрого вихваляють”), одна із найвпливовіших релігійних і політичних постатей історії, народився в Мецці близько 570 року в знатному мекканському роді Курейшитів. Його батько помер ще до народження сина і Мухаммед виховувався в сім’ї діда, глави могутнього клану Хашим. Коли Мухаммеду було шість років, померла його мати, а через два роки – дід, і життям Мухаммеда опікувався його дядько Абу Таліб, новий глава клану. У 25 років Мухаммед одружився з багатою вдовою, на 15 років старшою за нього і наступні п’ятнадцять років вів життя звичайного торгівця; у нього народилось шестеро дітей – два сини (померли в ранньому віці) і чотири дочки.

До сорока років Мухаммед був непримітним торговцем, але в 610 році, перебуваючи в печері поблизу Мекки, йому прийшло видіння, в котрому Бог через ангела Гавриїла наказав стати арабським провісником “справжньої релігії”. Мухаммед оголосив себе останнім проповідником іудейсько-християнських традицій і, адаптувавши їх теологічні положення, сформулював нову доктрину. Вчення Мухаммеда знайшло найбільше прихильників у Медині, де в 622 році він отримав не тільки релігійну, але й політичну підтримку і в 629 році став повноправним правителем міста.

У 632 році, в кінці десятого року після втечі з Мекки, він здійснив паломництво на батьківщину, яке стало першим і останнім в його житті, але лягло в основу ісламської традиції, відомої як хадж, вже півтора тисячоліття повторюваної аналогічно тому як це робив Пророк. Повернувшись в Медину, Мухаммед захворів і після кількох днів лихоманки помер 8 червня 632 року помер у віці 62-х або 63-х років в будинку своєї дружини Айшах (Айши), на обійсті якого й був похований. За правління халіфа аль-Валіда I з династії Омейядів (початок XVIII століття) мечеть, в якій молився Мухаммед була розширена так, щоб вмістити і його могилу, біля якої до того чсу вже були поховання двох перших праведних халіфів Абу Бакра і Умара.

Зелений купол над могилами пророка Мухаммеда, перших мусульманських халіфів Абу Бакра та Умара і порожньої могили для Ісуса Христа в південно-східному кутку Мечеті Пророка в Медині

Зелений купол над могилами пророка Мухаммеда, перших мусульманських халіфів Абу Бакра та Умара і порожньої могили для Ісуса Христа в південно-східному кутку Мечеті Пророка в Медині
Завдяки поширенню свого вчення серед десятків кочових арабських племен, на момент своєї смерті Мухаммед фактично контролював всю Південну Аравію, а вже через 100 років арабсько-ісламська імперія стала найбільшою із коли-небудь існуючих в світі і простягалася від Індії до Франції.
Сьогодні іслам – друга за поширеністю релігія світу, яка розділилися на три основні гілки: суніти складають близько 90% мусульман, шиїти – близько 10%, послідовники ібадизму – менше 1%; крім основних течій існує ще кілька підгруп, які виокремилися завдяки харизматичним та впливовим богословам, що сформували власні школи вчення Мухаммеда в рамках основної теологічної гілки.
Джерело: