Цей день в історії

13 років з дня перемоги Руслани на Євробаченні

Виступаючи у Стамбулі, 16 травня 2004 року співачка Руслана Лижичко з піснею «Wild Dances» першою серед українських виконавців стала переможцем міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення”, в якому брали участь представники 36 країн. Максимальні 12 балів їй віддали глядачі Естонії, Ізраїлю, Ісландії, Латвії, Литви, Польщі, Росії та Туреччини.

Перший конкурс ЄМС під назвою «Гран-прі Євробачення» пройшов у швейцарському місті Лугано 24 травня 1956 року за участю семи країн (Бельгія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Франція, ФРН та Швейцарія), хоча трансляція велась на десять (крім країн-конкурсантів – на Австрію, Великобританію та Данію) і на ньому впереше і востаннє кожен конкурсант представив дві пісні. По два представника від кожної країни було і серед членів жюрі, яке визнало переможницею швейцарку Ліз Ассію з піснею «Refrain».

Попри те, що перемога на «Євробаченні» практично ніколи не сприяла успішній міжнародній кар’єрі переможців, за виключенням шведської групи «ABBA», що пермогла у 1974 році з піснею «Waterloo», британської Bucks Fizz («Making Your Mind Up», 1981) і канадки Селін Діон («Ne Partez Pas Sans Moi» 1988), яка виступала за Швейцарію, цей конкурс викликає незмінний інтерес, особливо у Східній Європі, і в 2016 році вже серед 42 учасників представниця України здобула другу перемогу – кращою піснею жюрі і глядачі, які з 2009 року беруть участь у голосуванні на паритетних засадах, визнали Джамалу з піснею «1944».

Загалом за всю історію «Євробачення» станом на травень 2017 року рекордсменом з перемог є Ірландія, представники якої здобувала їх сім разів (причому три рази підряд у 1992-94 роках), Швеція з шістьма перемогами та Франція, Люксембург і Великобританії з п’ятьма кожна; Україна ж входить до списку 14 країн, котрі перемагали більше одного разу.

Дізнайдеся більше: “Цей день в історії“.