Суспільство Транскордонне співробітництво

$ 110 млн інвестицій – український стартап

Український стартап Grammarly залучив $ 110 млн інвестицій. Провідним інвестором в рамках раунду став фонд General Catalyst, в раунді також взяли участь IVP і Spark Capital. Про це AIN.UA повідомили представники стартапу. Залучені кошти планують направити на прискорення зростання компанії.

Примітно, що це перша інвестиція в стартап – до цього Grammarly не залучали сторонніх коштів. «Ми вибрали групу інвесторів, що мають успішний досвід роботи в сфері створення провідних високотехнологічних компаній, а також інтернет-компаній, орієнтованих на кінцевих споживачів. Досвід і ресурси інвесторів сприятимуть прискоренню зростання компанії в найближчому майбутньому », – кажуть в Grammarly.

Grammarly став першим українським стартапом, заснованим в Києві, який залучив понад сотні мільйонів доларів в рамках публічного раунду. Нагадаємо, Grammarly – інтелектуальний онлайн-сервіс перевірки граматики, заснований на технологіях штучного інтелекту. Додаток підвищує якість письмового спілкування, враховуючи індивідуальний стиль користувача і його комунікативні цілі, пропонуючи виправлення, які роблять текст граматично, стилістично і структурно правильним.

Продукт орієнтований на найширшу групу користувачів. Він допомагає їм як в особистому, так і професійному житті: в листуванні, спілкуванні в соціальних мережах, складанні резюме, заповненні анкет на сайтах знайомств. Продукт корисний фахівцям з маркетингу та продажу, на виробництві, для підтримки клієнтів, в освіті.

Grammarly інтегрується з основними платформами, в тому числі у вигляді розширення для браузерів і десктопних програм. Усього доступно три браузерних розширення (Firefox, Chrome, Safari), два десктопних додатки (Mac, Windows), додаток для Office і веб-редактор, який досить кастомний для трьох браузерів. Розширення Grammarly в Chrome Web Store одне з найпопулярніших і налічує понад 10 млн активних користувачів.

Стартап заснували кияни Олексій Шевченко, Максим Литвин і Дмитро Лідер в 2009 році. Перша версія продукту була створена в Києві. На сьогодні команда Grammarly становить понад 100 осіб, а кількість щоденних активних користувачів – 6,9 мільйона. За даними представників компанії, тільки в квітні поточного року Grammarly запропонував більш ніж 14 млрд удосконалень до текстів. Штаб-квартира Grammarly знаходиться в Сан-Франциско, не так давно компанія відкрила свій третій офіс в Нью-Йорку.

До 2015 року сервіс був доступний за передплатою, а в 2015-му перейшов на модель freemium, після чого, за слова засновників компанії, кількість користувачів Grammarly стало рости експоненціально. «Коли ми були платним продуктом, у нас не було такої великої кількості користувачів, а зараз мільйони людей у всіх цих продуктах знаходять баги. Це добре стимулює, і стало зрозуміло, що нам ще більше потрібно вкладати в інтерфейси і масштабування платформи », – розповідав один з співзасновників сервісу Grammarly Олексій Шевченко в інтерв’ю AIN.UA.

Раніше ми також розповідали детальну історію створення Grammarly, а також про те, як Grammarly придбав в клієнти Cisco, Boeing і провідні вузи США.

 

 

https://ain.ua