Економіка

10 років членства України в СОТ: переваги для економіки та бізнесу

Нещодавно Україна відзначила десяту річницю членства в Світовій організації торгівлі. За цей час вітчизняна економіка зазнала чималих змін. 

Вступ України в СОТ дозволив:

  1. Розширити можливості та переваги для бізнесу. Це – регуляторне середовище, спрощення зовнішньоекономічних торговельних процедур, сертифікації та стандартизації, доступу до іноземних ринків товарів та послуг тощо.
  2. Отримати нашим експортерам передбачуваний та сприятливий недискримінаційний режим на ринках СОТ, можливість врегулювання торговельних проблем і спірних питань як у дво-, так і у багатосторонньому форматі.
  3. Розпочати, а з деякими “ринками у фокусі”, визначеними Експортною стратегією України, – завершити переговори про укладення угод про вільну торгівлю. Це 20 країн, плюс Європейський Союз. Діє ЗВТ з ЄС, Канадою, нещодавно завершено переговори з Ізраїлем, виходимо на фінішну пряму щодо ЗВТ з Туреччиною.
  4. Отримати розширені можливості використання інструментів торговельного захисту, нетарифних заходів, механізму врегулювання спорів тощо.
  5. Використовувати участь в інформаційній системі СОТ для доступу українських компаній до інформації про зміни у торговельних режимах країн-членів СОТ тощо.
  6. Відкрити доступ українським компаніям до держзакупівель 46 країн-учасниць Угоди про державні закупівлі, серед яких ЄС (28), Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг та Канада.

Серед важливих досягнень – вперше Україна пройшла успішно Огляд торговельної політики в СОТ, у квітні 2016 року. Останні три роки ми активно використовуємо інструменти торговельного захисту та протидіємо торговельній агресії Росії в СОТ.

СОТ – єдина міжнародна організація, яка встановлює глобальні правила торгівлі. На 164 її члени припадає понад 98% світової торгівлі. Організація є важливим майданчиком для відстоювання та просування інтересів українського бізнесу.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України