Суспільство

Іноземні студенти в Україні вибирають медичну освіту (ІНФОГРАФІКА)

Офіційна статистика щодо іноземних студнетів в Україні показує, наскільки разюче в Україні домінують іноземці, що навчаються на різних лікарських спеціальностях.

За свіжими даними Українського державного центру міжнародної освіти МОН, найбільша кількість іноземних студентів в Україні була у 2013 році, але і з початку війни вона впала зовсім небагато – з 69969 осіб до нинішніх 64066.

Найбільша кількість – із таких країн:

медики

Разом ці десять країн – це 68.5% усіх іноземних студентів в Україні, повідомляє Аналітичний центр Texty.org.ua.

Цікаво, що в Харкові вчиться більше іноземців, ніж у Києві: два найпопулярніших серед іноземних студентів ВНЗ – це Харківський медуніверситет (найбільше іноземців в Україні) і харківський-таки університет Каразіна.

В топ-10, між іншим, не входить навіть університет Шевченка, натомість тут приватні МАУП та “Європейський університет” (в обидвох навчаються переважно заочники, на відміну від державних ВНЗ).

А всі інші в топі – медичні університети різних міст у такій послідовності: Запорізький, Вінницький, Одеський, Богомольця (Київ), фармацевтичний, Дніпропетровський.

медики 2

Уже з цього можна було передбачити й найпопулярніші серед іноземних студентів напрямки освіти. У даних Міносвіти вони розділені на “лікульну справу”, “медицину”, “стоматологію” та фармацію”, ми ж вирішили для наочності об’єднати, оскільки для пацієнтів не-лікарів усе це підвиди одного напрямку – лікувати людей. (Якщо хтось сперечатиметься, ось розподіл: 18388 лікувальна справа, 2890 стоматологія, 2199 медицина, 1610 фармація).