Суспільство

Європейські інвестори планують розпочати будівництво сміттєспалювального заводу на Закарпатті

Багато в чому доля будівництва цього заводу вирішуватиметься самими жителями міста, адже вони мають визначитися, чи давати дозвіл на будівництво цього заводу.

Інвестори мають намір збудувати у Тячеві сміттєспалювальний завод. На цьому підприємстві при переробці сміття будуть застосовуватися технології, які передбачають 100-відсоткове його спалювання без потреби захоронення. При переробці відходів утворюється тепло та електроенергія.

За словами Ігора Погрібного, за такою технологією в Європі збудовані понад 500 сміттєспалювальних заводів. А в Україні такий проект реалізовуватиметься вперше. Вартість заводу – близько 60-70 млн євро. На його будівництво піде 2-2,5 роки.

Для того, щоб інвестори включили цей проект у свій план на наступний рік, до кінця жовтня громада має визначитися, чи давати дозвіл на будівництво у Тячеві такого сміттєспалювального заводу. Тому невдовзі з цього питання будуть проведені громадські слухання.

На сьогоднішньому засіданні сесії міськради було прийнято рішення взяти заяву про наміри інвестора до відома, а також за результатами громадських слухань доручити виконкому підготувати матеріали для розгляду на сесії.

Тячівська громада

Залишити коментар