Цей день в історії

Євромайдан: хронологія перших днів

Дана подія поклала початок масовим акціям протесту в багатьох українських містах. І хоча протистояння активістів з владою завершилося кривавими подіями, саме це стало початком змін в багатьох сферах.

Починаючи з 2007 року між Україною та ЄС тривали переговори щодо підготовки Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, яка мала надати Україні змогу перейти до політичної асоціації та економічної інтеграції. Підписання Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною планувалося на 28 листопада 2013 року у столиці Литви – Вільнюсі. Однак 21 листопала Кабінет Міністрів України вирішив призупинити процес підготовки до укладання Угоди на невизначений термін.

Невдовзі після оприлюднення рішення уряду, люди стали самоорганізовуватися через соціальні мережі і в Києві на Майдані Незалежності близько 22:00 пройшов невеликий мітинг за участі близько 1500 осіб, найактивніша частина з яких залишилася на ніч попри прийняту цього ж дня судову заборону про проведення на Майдані незалежності будь-яких акцій. На мітинг 22 листопада вже зібралося близько 6 тисяч чоловік. Аналогічні заходи цього і наступного дня пройшли на центральни площах у Донецьку, Івано-Франківську, Луцьку, Харкові, Хмельницькому та Ужгороді, а також в ряді міст Європи, США та Канади за участю української діаспори.

24 листопада на майдані Незалежності відбувся найбільший мітинг опозиції за період президентського правління Януковича, який зібрав за різними оцінками від 60 до 150 тисяч чоловік. «Євромайдан» одноголосно прийняв вимогу відставку уряду Азарова, скасування рішення уряду про відмову від асоціації ЄС, підписати «Угоду про асоціацію України та Євросоюзу» на саміті у Вільнюсі, звільнити з ув’язнення Юлію Тимошенко, а також звернення до країн Заходу із закликом запровадити персональні санкції проти Януковича та представників його влади. На площі Незалежності почалось встановлення наметів протестувальників, пікетування Кабінету Міністрів. 26-27 листопада студенти ряду київських вузів оголосили про попереджувальні страйки, в яких взяло участь до 15 тисяч людей, а також відбулось об’єднання мітингарів з площ Незалежності та Європейської, коли до громадських активістів приєднались представники опозиції.

Цей день в історії

Залишити коментар