Важливе Суспільство

“Я лікую всіх однаково”, або Що таке універсальне покриття?

Абсолютно вся медицина бути безкоштовною не може. Однак базові послуги будь-який громадянин держави може отримати незалежно від свого матеріального становища. Як працює така система?

Універсальне покриття (Universal Health Coverage в оригіналі) – це світовий стандарт, який є антиподом фейкової “безкоштовної медицини”.

Замість “всього для всіх безкоштовно” (в реальності посередніх послуг за гроші з кишені), універсальне покриття передбачає формування економічно виваженого пакета послуг, яким реально покрити все населення з достатнім рівнем якості.

 

Головна перевага універсального покриття – це переведення дискусії з рівня “треба більше грошей на медицину” на технократичний рівень – які конкретні послуги (аналізи, діагностику, операції) за яку конкретну ціну ми можемо собі дозволити за ті гроші, які в нас є.

Гарантований пакет – це математика, а не політика.

Шлях України до універсального покриття вже розпочався й триватиме три роки, перший з яких наразі добігає кінця. Гарантований пакет вже працює на первинці, у наступному році почнеться його розгортання на рівні спеціалізованої допомоги. У 2020 рік ми увійдемо з першим в історії України гарантованим пакетом медичних послуг.

Уляна Супрун