Без рубрики

Я буду жити вічно?! Нас лікуватиме 3D-принтер та віртуальна реальність…

Про тенденції у розвитку медицини ми говоримо не вперше. Напевно у кожного з нас є бабуся чи дідусь  і звичайно, що їх здоров’я інколи дає певний збій: скаче тиск, болить спина, вони погано бачать, у них проблеми з пам’яттю. Рано чи пізно, але це може торкнутися і нас. Ви ніколи про це не думали?

Люди поки не навчилися відмотувати назад старість, але з багатьма хворобами, які раніше не можна було вилікувати, ми справляємося на ура: можна спокійно жити з ВІЛ, туберкульоз можна вилікувати. Зараз є достатньо медичних розробок, які дозволяють відчути себе молодше свого віку. І судячи з того, як активно вони розвиваються, через пару десятків років старість буде просто словом, а не синонім хвороб. Грунтуючись на трендах в медицині, ми припустили, як  саме будуть лікувати хвороби, які дошкуляють нашим  бабусям. Давайте заглянемо в недалеке майбутнє

Спочатку потрібно поставити діагноз – за допомогою штучного інтелекту

Пам’ятаєш, як бабуся скаржилася на сильний головний біль? Лікар після довгих розпитувань вирішив, що у неї мігрень. Але “доктор” помилився. Через пару днів виявилося, що у неї розвинулася вегетативна дисфункція. Знадобилося інше лікування.

Тільки в США щороку 250 тис. Пацієнтів стають жертвами лікарської помилки. Навіть найкращий лікар може помилитися, тим більше що симптоми багатьох хвороб схожі, їх можна сплутати, наприклад: хронічний лімфоцитарний лейкоз і пролімфоцитарний лейкоз або мігрень з вегетативною дисфункцією.

Цю проблему вирішує штучний інтелект. Дослідники з Оксфорда розробили систему діагностики з застосуванням штучного інтелекту, яка в 80% випадків діагностує хвороби серця точніше, ніж лікар-чоловік. А в Гарварді був розроблений “розумний” мікроскоп, здатний виявити і розпізнати збудників хвороби.

IBM Watson

IBM Watson — искусственный интеллект, который ставит диагнозы, фото: Clockready

До речі, вже є десятки додатків, створених на основі ІІ, які в залежності від симптомів дають поради з приводу лікування або ж стежать, щоб пацієнт вчасно приймав таблетки.

Футболка стежитиме за тим, як бабуся дихає

Така футболка вже існує – її розробили канадські вчені. Вона допомагає діагностувати хвороби органів дихання, корисна для людей з астмою і з  хворобою акне , при якій зупиняється дихання.

Умная футболка

Розумна “футболка, фото: Stepan Gorgutsa

Крім того, на ринку повно пристроїв і додатків для смартфонів, які відстежують параметри здоров’я: пульс, тиск, тривалість сну і т. д.

Про інфаркті можна буде дізнатися за тиждень до нападу

Сенсор BeVITAL відстежує показники роботи серця, частоти дихання, температури тіла, стежить за тим, як людина рухається, варто і як він падає. Ці дані транслюються доктору на комп’ютер цілодобово. Пристрій може надіслати попередження про погіршення стану здоров’я за тиждень до того, як воно станеться.

BeVITAL

Фото: Vital Connect

Діабетики почеплять на себе пластир і забудуть про уколах інсуліну

Діабетикам більше не доведеться колоти собі палець, щоб дізнатися рівень глюкози в крові. Вчені придумали пластир з Мікроголки, який моніторить рівень глюкози і автоматично робить ін’єкції, коли це необхідно.

'Smart' Insulin Patch

Фото: UNC School of Medicine

Термометри будуть наклеювати прямо на шкіру

На фото – термометр TempTraq. Він теж виглядає як пластир і здатний вимірювати температуру постійно, відправляючи дані на смартфон.

TempTraq

Фото: TempTraq

 

Нові органи можна надрукувати на 3D-принтері

Сьогодні 3D-друк настільки розвинена, що надрукувати можна практично що завгодно: починаючи від протезів та медичного обладнання закінчуючи органами, кровоносними судинами і таблетками.

Напечатанное ухо

Фото: Frank Wojciechowski

В Іспанії пацієнту пересадили надруковані на 3D принтері ребра. Дітям постраждалим в пожежах вирощували штучну шкіру, також друкують вуха та носи для пересадки постраждалим солдатам.

Операцію на серці проведе робот

Зараз, щоб видалити банальний апендицит, потрібно зробити великий розріз, затиснути судини, щоб пацієнт не втратив багато крові, потім зашити місце розрізу спеціальними нитками. Шви знімають через 1-2 тижні.

Точно таку ж операцію можна зробити за допомогою робота-хірурга всього лише через прокол в шкірі. У нього вводяться дві щупальці і камера-ліхтарик, якими управляє хірург. Ні зайвих надрізів, ні крововтрати, ні тривалого відновлення, ні шрамів.

Робот-помічник da Vinci X в минулому році отримав європейський сертифікат відповідності стандартам. Da Vinci – це “ветеран” робо-хірургії, його використовують ще з кінця 1990-х. Зараз близько 3 тис. таких роботів допомагають хірургам по всьому світу.

Da Vunci X

Хірургічна система da Vinci X, джерело: Intuitive Surgical.

Надалі вчені сподіваються, що роботи прискорять проведення складних операції в 50 разів.

Знеболювати будуть за допомогою віртуальної реальності

Занурення у віртуальну реальність зменшує біль пацієнта до 50% – більше, ніж морфій. Американським солдатам наслідки опіків лікують із застосуванням віртуальної реальності.

VR pain relief

Лікування опіків за допомогою VR, джерело: University of Washington

Кадр з мультика, який показують в окулярах віртуальної реальності, щоб зменшити біль.

SnowWorld

Пристрої VR також використовують для багатьох інших цілей, наприклад, боротьби з фобіями, лікування повоєнного синдрому і депресії, підвищення ефективності реабілітації.

Паралізовані зможуть ходити завдяки екзоскелету

Дівчина на фото паралізована нижче пояса, але вона змогла пройти марафон за допомогою екзоскелета.

ReWalk

Фото: Lulu Kyriacou

Це пристрій по-суті є зовнішнім скелетом. У США компанія Cyberdyne отримала ліцензію на продаж медичних екзоскелетів HAL, який допомагає пацієнтам, які мають проблеми з ходьбою.

А в Японії медсестри в екзоскелет доглядають за хворими і старими. Вони дозволяють їм без особливих зусиль піднімати і переносити пацієнтів.

Нанороботи доставлять ліки саме туди, де воно необхідне в організмі

Нанороботи вирішують одну з ключових проблем фармацевтики – доставка ліків в певну клітину.

Вчені з Гарварда вже проводили дослідження на мишах, запускаючи в них нанороботів з частинкою золота. Досліди були успішні – роботи точні, вони доставляють рівно туди, куди їх запрограмували це зробити. Цілком ймовірно, що бабусі не доведеться пити десяток таблеток в майбутньому, а всього одну з нанороботами, які будуть нести всі необхідні ліки.

А ви готові до такого майбутнього?

http://businessviews.com.ua