Суспільство

Як українцю отримати інформацію про наявність ліків

Багато препаратів пацієнти можуть отримати безкоштовно. Отримати інформацію про їхню наявність можна як безпосередньо в медзакладі, так і на сайті “Є ліки”.

Лікарні у Донецькій, Житомирській та Закарпатській областях найбільш повно та регулярно публікують інформацію про наявні ліки, закуплені за бюджетні кошти. Такі результати показала аналітика ресурсу Є ліки (eliky.in.ua), яка включала більше 1000 лікарень з 19 областей України та м. Києва, що тривалий час співпрацюють з цим проектом.

Пацієнти часто не знають, що можуть отримати ліки безоплатно, тому купують препарати, які для них уже закупила держава. Щороку держава виділяє майже 6 мільярдів гривень на закупівлю ліків на національному рівні і ще майже стільки ж грошей витрачається з обласного, місцевого та лікарняного бюджету.

Пацієнти повинні мати доступ до актуальної інформації про наявні у лікарнях ліки. МОЗ України зобов’язав (https://goo.gl/VDE2rA) регіональні департаменти та управління розміщувати інформацію (https://goo.gl/uqLCKm) про закуплені державним коштом лікарські засоби та медичні вироби, а також їх розподіл у медичні заклади у конкретному регіоні, а лікарні – щотижня оновлювати перелік лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів на інформаційних стендах. Крім того, значна частина структурних підрозділів з питань охорони здоров’я зареєстрована на веб-сайтах, які дають можливість публікувати інформацію про рівень забезпеченості та залишки лікарських засобів та медичних виробів.

МОЗ