Економіка Суспільство

Як побудувати успішну кар’єру? Секрети успіху Олени Белан

П’ять секретів успішного кар’єрного росту від головного економіста інвесткомпанії Dragon Capital Олени Белан.

Результат пошуку зображень за запитом "олена білан"

Що важливіше: освіту або практичні навички? В українських реаліях це питання задавати некоректно. Як не крути, в нашій країні диплом про вищу освіту – важливий пункт в резюме здобувача. А іноді, і елемент успішної кар’єри. Але, так чи інакше, останнім часом все більше роботодавців звертають увагу не тільки на освіту, а й на практичні навички кандидатів.

У травні в рамках Ukraine Economy Week представники уряду, наукових кіл та міжнародних компаній міркували не тільки про фінансові та економічні проблеми України, а й ділилися своїм досвідом побудови успішної кар’єри. На одній з дискусій головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Бєлан поділилася своїми секретами, як виділитися з натовпу, чому потрібно любити свою роботу і навіщо розвивати знання і навички.

LIGA.net переказує найцікавіші тези її виступу.

Специфіка моєї роботи полягає в тому, що я перебуваю на з’єднанні приватного сектора в його чистому вигляді і аналітики. Ці сфери потребують знання не тільки основ бізнесу, а й якісного економічного освіти. Без нього в такій сфері робити нічого.

Але є кілька чинників, без яких вам, швидше за все, не вдасться побудувати успішну кар’єру. Їх небагато, але вони дуже важливі для того, щоб знайти своє місце під сонцем.

Отже, п’ять факторів побудови успішної кар’єри:
Впевненість в тому, що ви на своєму місці. Дуже важливо зрозуміти, чим ви хочете займатися. Банально? Думайте, як хочете. Але ви навряд чи досягнете висот в кар’єрі, працюючи, де вийде. Важливо зрозуміти і прийняти, до чого ви більше схильні: аналітиці, комунікацій, управління, творчості чи садівництва. Слухайте свій внутрішній голос, він вам обов’язково підкаже, на своєму ви місці чи ні. І, звичайно ж, любите свою роботу. Всім моїм знайомим, які успішні на роботі, дуже подобається те, що вони роблять. Звичайно ж, є нюанси і завжди доводиться чимось жертвувати. Успішна кар’єра вимагає не тільки душі і таланту. Часто їй присвячують все життя.

Знання та навички. У практиці Dragon Capital, є набір інтернів на період літніх канікул. У тій сфері, в якій я працюю, дуже цінують саме знання і навички. Ми практично ніколи не дивимося, яке у кандидата освіту. Особливо, якщо він закінчив західний університет. Зазвичай, такі люди на рівень вище кандидатів з дипломом українського вузу. В цілому, це зовсім інший тип людей: у них інші підходи до роботи і до життя. А тим більше, – навички. Тому, коли ми відбираємо майбутніх інтернів, більше дивимося, що вони з себе представляють, і що з них надалі можна буде зліпити.

 

Якщо говорити конкретніше, дуже важлива ініціативність майбутнього співробітника. Від вас чекають рішучих дій і виконання нездійсненних завдань. Тому не сидіть і не чекайте завдань чи вказівок. Цікавтеся і весь час будьте в поле зору. Ініціативні люди, ініціативні в усьому: і в роботі, і в житті, і в саморозвитку. Не бійтеся пізнавати нове, цікавтеся всім, що відбувається в світі, читайте і не забувайте впроваджувати все нове в ваше життя і роботу.

Уміння розставляти пріоритети. Світ навколо нас настільки мінливий! Будьте готові до всього. Так чи інакше, на кожній роботі у вас будуть нові навантаження і стресові ситуації. Щоб скоротити неприємні моменти, намагайтеся розставляти завдання в порядку пріоритетності і заздалегідь організовуйте свою діяльність. Наприклад, продумайте, як організувати роботу з електронною поштою. Повірте, це не просте завдання. У перші роки це не буде проблемою. Але після вас просто завалять листами, і розсортовувати їх стане для вас великою проблемою.

Критичне мислення – новий must have.

На жаль, зараз мало хто приділяє увагу розвитку критичного мислення. Вже зараз деякі роботодавці вносять до списку вимог від кандидатів проходження курсу критичного мислення. Наприклад, в США це базовий курс школи. Практика показує, що викладати критичне мислення є сенс з 6-7 класу. Тоді воно дає правильні зачатки. На жаль, в українській системі освіти все навпаки. Дуже часто ми чуємо: “Роби все, як сказали, і не задавай зайвих питань!”. З дитинства нас привчають дотримуватися стадному інстинкту і не міркувати. Дуже часто ми не в змозі зрозуміти і прийняти, що є інші можливості вирішення проблеми. А ще частіше, ми просто боїмося піти неперекор подій. Ставши старше, нам доводиться себе перебудовувати і вчиться не плисти за течією.

Контакти. У наш час вони дуже важливі. Намагайтеся заводити нові знайомства ще зі студентських років. І, звичайно ж, намагайтеся їх підтримувати. Можливо в майбутньому, той чи інший контакт допоможе вам вирішити дуже важливе питання або проблему. Крім того, в наш час інформація зростає з великою прогресією. Часто дуже складно зрозуміти, де правда, а де брехня. Тому дуже важливо, щоб у вас були достовірні і перевірені джерела інформації. А ще краще – експерти в тій чи іншій сфері.

Крім усього вище перерахованого, дуже важлива стажування. Як для досвіду роботи, так і для “обважнення” вашого резюме. А якщо говорити про розвиток, коли ви влаштуєтеся на роботу або займетеся бізнесом, так чи інакше, ви будете продовжувати вчитися. Без цього ніяк. На жаль, наша освіта не дає знань, які потрібні в роботі. Нових співробітників часто потрібно доучувати. Будьте готові до того, що, вже працюючи, перші пару вам доведеться продовжувати вчитися.

 

Для того, щоб бути конкурентними на ринку праці, у вас повинно бути не тільки закінчену вищу освіту. У вас повинні переважати ініціативність, креативність і критичне мислення. Якщо хочете домогтися успіху, не кажіть: “Я не зміг знайти відповідь” або “Такої інформації немає в інтернеті”. Якщо вам дали завдання, ви повинні його виконати. Не виходить, спробуйте інші варіанти вирішення. Для цього постарайтеся відповісти на питання: “Чому у мене нічого не виходить?”. Вчіться мислити критично і креативно. Побачите, рішення не змусить вас довго чекати, і у вас все вийде. 

Повідомляє: https://voxukraine.org