Суспільство

Як можна осучаснити місцеві газети?

За останні кілька років друковані видання дещо втратили свою популярність. Дехто вбачає причиною цього розвиток сучасних технологій чи небажання людей читати. Однак успішні редактори запевняють, що це не зовсім так.

Мова йде, в першу чергу, про місцеві газети, які тепер ще переживають процедуру роздержавлення. Незважаючи на всі нюанси, деяким газетам не лише вдалося вижити в таких непростих умовах, а ще й значно збільшити кількість підписників. Яким чином?

Нещодавно своїм рецептом успішної газети з журналісткою Карпатський Оглядач поділилися Валерій Горобець (Трудова слава”, Херсонська обл.) та Юлія Бережко-Камінська (“Ірпінський вісник”, Київська обл.). Обидва переконані, що успіх друкованих видань залежить від кількох моментів.

Спочатку треба звернути увагу на те, хто читає газети, хто є цільовою аудиторією. Здебільшого це люди середнього та старшого віку, для яких друковані ЗМІ – звичне явище.

Далі необхідно зважати на коло тем, які висвітлюються на сторінках вашого видання. Вони мають бути цікавими для читача та зрозумілими. Не варто використовувати новомодні слова та складні речення зі специфічною термінологією. Краще подати матеріал просто і невимушено, немов ви ведете бесіду з другом. Теми можуть бути найрізноманітніші: від садівництва до змін в соціальній політиці держави. Крім того, варто охопити такі події, як дні народження, державні свята, висловлення співчуття в разі смерті видатного жителя міста чи села.

Не менш важливим є оформлення сторінок. Повноколірний друк одразу відвертає увагу від заголовків, від яких залежить, чи захоче читач ознайомитися з текстом статті до кінця. Також варто подбати і про кегль шрифтів: вони також мають привертати увагу до назви статті. Звісно, це не означає, що назва має займати півсторінки, однак виділятися на фоні решти тексту повинна.