Суспільство

Як засмага впливає на здоров’я шкіри?

Середина літа підкралася майже непомітно. Сезон відпусток в самому розпалі, а отже, багато хто з нас намагається поніжитися під теплим сонячним промінням та отримати бронзовий відтінок шкіри. Наскільки це корисно та як вберегтися від негативних наслідків?

Засмага жодним чином не сприяє зміцненню здоров’я. Вона є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається “захиститись”.

Надмірне перебування на сонці є одним з факторів ризику розвитку раку шкіри. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 3 мільйонів випадків раку шкіри діагностується по всьому світу щорічно (https://bit.ly/1CVpJQu).

І хоча рак шкіри поширеніший серед людей, що мають світліший колір шкіри, проте це не означає, що більш смагляві люди в безпеці. Тому якщо ви гарно засмагаєте та швидко темнішаєте – не розслабляйтся. Вам так само шкідливе ультрафіолетове випромінювання.

Якщо ваш залізний аргумент для засмаги був вітамін D, яким треба запастися на всю довгу зиму, то й це не так. Утворення вітаміну D в шкірі обмежено. Після того, як його утворилася певна кількість, цей процес спиняється, і завдяки тривалому лежанню на пляжі ми більше не помножуємо запаси вітаміну D.

Пружність і зволоженість шкіри підтримують речовини колаген та гіалуронова кислота. А дія ультрафіолету їх руйнує, і не дає утворювати нові. Тому сонце справді сушить і старить шкіру, і жодні зволожуючі засоби це не спинять. Бо речовини, що вологу можуть утримати, зруйновані.

Щоби зважити всі плюси й мінуси (яких значно більше) щодо засмаги, почитайте повний текст тут: https://goo.gl/tpDYZD

Пам’ятайте, що ви найгарніші, коли здорові.

  1. Наносьте сонцезахисні й крем щоразу, як виходите на вулицю, і тим більше, якщо йдете відпочивати на пляж.
  2. Знаходьтеся якомога менше на сонці, особливо, в найбільшу спеку (з 11 до 16 години)
  3. Носіть кепки та панамки, одяг з довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів.

Уляна Супрун