Суспільство

«Як добре, що люди ось так гуляють з дітками, бо Там – цього немає».

Як ми знаємо майже четвертий  рік, як на східній частині України проводяться бойові дії, за якими з переживанням  спостерігають українці. За стільки років війна стала для нас звичним явищем і ми не помічаємо певних деталей. Як відомо за цей період часу було близько 4 хвилі мобілізації і це вплинуло на життя тисячі чоловіків і не тільки, які пройшли нелегкий шлях, аби захистити нашу країну. Після їх повернення з передової багато чого змінилося, насамперед змінилися вони.

 

         Сергій Шишканинець, потрапив на передову  будучи контрактником, він навіть не думав про таке поняття, як війна, як він розповів:  «У 2012 році підписав контракт  в нашій ужгородській частині 15 -му гірсько-піхотному   батальйоні, проходив там службу, навчався там, і в 2014 році розпочалася ця «заворуха»,  забрали мене одним  з перших  туди  – на схід, на зачистку. Там я опинився на території луганського аеропорту, а звідти ми з побратимами рушили в глиб. Спочатку ми перейшли на кризовий район, розклали « розтяжки» аби нас не знайшли. Потім почали рухатися вперед і я вже бачив, що їздила швидка допомога, я бачив поранених.   Нас закинули на « Веселу» гору, на щастя  ми почали потроху прориватися, були звичайно, що втрати друзів. Саме тоді Н. Савченко попала в полон, там ще були Олександр Попадинець, Мартин, Куля, дехто з Перечина– всі вони зараз лежать на погорбі Слави» – розповідає Сергій.

«Після АТО я повернувся назад в Ужгород, чесно кажучи не розумів куди я потрапив. У мене водночас перемішалися всі почуття: страх, адреналін, агресія, спливали в пам’яті кров, вбивства усе побачене.  Коли  ти намагаєшся знову повернутися в русло життя, тобі все здається  іншим. Люди ні про що не думають, тобто у кожного своє:  робота, сім’я… Єдине, що коли  я потрапив додому, проходячи по місту, я бачив батьків, які гуляють з діточками і думав:   ” Як добре, що люди ось так гуляють з дітками, бо Там – цього немає”

За півроку, як Сергій перебував на війні, він з побратимами пережили  багато чого, і це звісно дало свій відбиток на психо-фізичний стан. Хтось отримав тяжкі поранення, інших «оглушив» звук снарядів, які вибухали поруч. «Були в мене важкі життєві події. – розповідає Сергій. – Нікого не хотілося бачити, розуміти, спілкуватися, хотілося просто закритися в собі.  Мене переповнювали думки про своїх  товаришів, про всі ці жахливі речі, які з нами там відбулися  з одного боку я думав, що водночас я сплю і не сплю. Після цього я  став дуже чутливий до погодних змін. Звісно в контексті все це супроводжувалося зривами, криками і т.д.

Учасники АТО постійно потребують реабілітацію, адже спокій може  в  будь яку хвилину перетворитися в буру і шквал емоцій

«Моя реабілітація проходила тривалий час. Після реабілітації ти повертаєшся додому зовсім іншим, але це на певний час, наприклад  півроку бути спокійним, але життя йде далі все накопичується проблемами, негараздами, а ми звикли на це все реагувати , тим більше коли психіка трохи порушена  – ми військові речі сприймаємо зовсім по іншому. Ми «вибухаємо» на будь якій маленькій дрібниці і це нас зриває!

На питання: « Що Вас рятувало у складні ситуації Вашого життя?» – Сергій розповів про свою кохану дружину:

«Я познайомився зі своєю майбутньою дружиною після війни, ми певний період часу зустрічалися, для мене це найгарніші та найспокійніші спогади з життя, я пам’ятаю наші зустрічі, можна так сказати, що саме вона дала мені друге дихання, другу таку собі реабілітацію після воєнних дій.  З Її батьками познайомився випадково, спочатку вони мене прийняли нормально, все було добре, не було ніяких проблем.  Так вийшло, що ми з нею зіграли весілля, зараз наші стосунки  на межі розриву.

Хотілося б звісно врятувати наш шлюб, адже вона мені подарували найдорогоцінніший скарб  – це доньку, яку я дуже сильно люблю. Мені б багато не хотілося говорити, просто висловити своїй дружині найщиріші слова кохання і вдячності за те, що вона і моя донька дають мені сили йти далі»

 

 

Залишити коментар