Економіка Суспільство

Як в Україні розвиваються відкриті дані з часу прийняття Закону «Про відкритість використання публічних коштів»

Вже не перший рік  ми  чуємо про боротьбу з корупцією, відмивання державних коштів, про прозорість закупівель і не тільки. Одним словом можна сказати, що навколо нас постійно відбуваються різні грошові потоки за яким  прослідкувати для простого громадянина неможливо  ( це на їх думку), але при грамотному підході та розумінні системи   розібратися в цьому питанні не так вже й важко, якщо є бажання.

У великому залі Ужгородської міської ради пройшов тренінг для розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, державних і комунальних підприємств Ужгорода й Ужгородського району на тему: «Нові можливості для роботи бухгалтера на порталі e-data.gov.ua».

До столиці Закарпаття завітали радник міністра фінансів України, координатор проекту е-data Анастасія Розлуцька та аналітик проекту Юрій Голубчик.

Юрій Голубчик розповів, як в Україні розвиваються відкриті дані з часу прийняття Закону «Про відкритість використання публічних коштів» і початку роботи порталу у 2015 році. Відзначалося, що коли тільки планувалася поїздка на Закарпаття, із нашої області на е-data були зареєстровані лише близько 38% розпорядників коштів, а буквально за місяць – таких уже 65%. В Ужгороді з 331 розпорядника зареєстровані вже 252.

Анастасія Розлуцька нагадала, що оновлення на порталі відбувається до 10 години ранку за попередню добу і можна переглянути всі проведені платіжки за роботи, послуги.

У програмі тренінгу представляють оновлення на порталі e-data, зміни та функції до «службового кабінету» користувача: як пакетно завантажувати звіти, договори, специфікацію; аналізують юридично-фінансові питання роботи тощо.

Тренінг «Нові можливості для роботи бухгалтера на порталі e-data.gov.ua» реалізується спільно з Міністерством фінансів України та з проектом «Ефективне управління державними фінансами» за сприяння Ужгородської міської ради.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.Світлина від Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка.

https://rada-uzhgorod.gov.ua/