Цей день в історії

Як виникла “Книга рекордів Гіннеса”

Ледь не щодня ми чуємо про нові рекорди. Але коли почали фіксувати нові досягнення?

10 листопада 1951 року Г’ю Бівер, керуючий директор пивоварні Guinness, перебуваючи у пабі ірландського містечка Норд-Слоб, став учасником суперечки на тему який із диких птахів найшвидший – тетер чи сивка. А Бівер задався питанням яким чином можна вирішити подібні спори, які щодня відбуваються у тисячах пабів Британії.

Обговоривши це питання із іншим співробітником Guinness, Бівер отримав від Крістофера Чатєвея пораду звернутись до своїх університетських товаришів спортивних журналістів близнюків Норріса і Росса Маквайртерів, які в одній із газет вели колонку спортивних рекордів і аналогічну передачу на ВВС.

Після інтерв’ю із Бівером брати Маквайртери погодились працювати над довідником “Дива Гіннеса”, який вийшов друком 27 серпня 1955 року і за чотири місці став бестселлером. Наступного року вийшло друге британське видання і довідник був вперше виданий у США під назвою “Книга рекордів Гіннеса” у кількості 50 тисяч примірників; з тих пір книга Маквайртерів є визнаним світовим авторитетом у галузів рекордів.

Цей день в історії