Економіка

Як бізнесмени оцінюють інвестиційну привабливість України

Європейська бізнес асоціація (ЄБА) в Україні регулярно проводить опитування топ-менеджерів українських компаній про інвестиційну привабливість країни. На основі чого ЄБА привласнює країні оцінку за п’ятибальною шкалою.

 

П’ять балів – це відмінно і означає, що інвестори хочуть і вкладають гроші в країну: їх бізнес захищений, в країні стабільна політична ситуація, податки прийнятні, а також вони отримують пільги, створюючи там виробництво. Україна ще не відмінник, а поки тільки трієчник.

Зараз в Україні інвестувати … нормально

Останній рік, на думку бізнесу, індекс інвестпривабливості України – нейтральний.

индекс инвестиционной привлекательности

У 2017 індекс інвестпривабливості вперше став позитивним з 2011 року
динаміка індексу інвестиційної привабливості України

динамика индекса инвестиционной привлекательности украины

Кількість незадоволених бізнес-кліматом зменшилася

недовольных меньше

Кількість задоволених збільшилася

довольных больше

Що змінилося на краще?
За версією представників бізнесу, поліпшення бізнес-клімату сприяють такі чинники: стабілізація гривні, діджіталізація економіки, розвиток електронних сервісів, автоматичне відшкодування ПДВ і скасування обов’язкової наявності печатки на документах для бізнесу.

Ухвалення Законів “Про валюту”, “Про ТОВ” і Закону “Про антикорупційний суд” також позитивно позначилося на настроях бізнесу.

Найбільша проблема – корупція
что плохо?

Джерело: ЄБА

Бізнесмени стримані в прогнозах на майбутнє

34% считают

32% считают

48% считают

Що потрібно зробити, щоб в Україні більше інвестували?

На думку підприємців, щоб поліпшити бізнес-клімат, потрібно реформувати судову систему, відкрити ринок землі, знизити податковий тиск, розвивати інновації, вивести економіку з тіні, а також запустити роботу Антикорупційного суду.

На тлі недавнього кейса Нової Пошти і частих випадків рейдерства в агросфері, дивно, що бізнес оцінює інвестиційну привабливість України як нормальну. У цьому році на SUP day forum, де збираються підприємці з усієї України, вперше було проведено дискусію про те, як захистити свій бізнес від силовиків.

Втім, позитивні зрушення точно є. Або представники бізнесу помиляються?

 

http://businessviews.com.ua