Економіка

Які прибутки отримає держава від розмитнення “євроблях”? (ІНФОГРАФІКА)

Наприкінці минулого року країну сколихнула хвиля протестів власників авто та іноземних номерах. На порядку денному постало питання розмитнення цих машин. І доки володарі залізних конів підраховують доцільність цієї процедури, варто глянути, а чи вигідно це для держави?

Оцінка потенційних надходжень від автомобілів з іноземною реєстрацією базується на оціночних показниках відсотка авто, які будуть розмитнені, та даних ДФС щодо загальної кількості таких авто, кількості розмитнених авто та суми зборів станом на 17 грудня 2018 р.

Потенційні збори можуть скласти 2.3 – 4.5 млрд гривень (30-60 тисяч авто). При збереженні існуючих темпів розмитнення на кінець лютого буде розмитнено 26-30 тисяч автомобілів (1.8-2 млрд гривень).

Цей рівень співвідноситься з песимістичним сценарієм, за умови реалізації якого розмитнять близько 5% авто.

З іншого боку, можна припустити, що в січні-лютому середня денна кількість розмитнень значно зросте в порівнянні з показником грудня і досягне рівня, який відповідає оптимістичному сценарію (8-10 відсотків розмитнених авто).

Ключовим фактором, який вплине на бажання автовласників використати можливості, надані прийняттям законопроектів №8487 та 8488, є визначення вартості авто. Якщо при розмитнені авто буде домінувати практика штучного завищення вартості авто, власники будуть менш схильні виконувати вимоги законодавства.

Можна припустити, що значна частина автовласників, які планують розмитнити авто, скористаються саме пільговим режимом. Останній діятиме протягом 90 днів від набуття законом сили. Для більш точної оцінки потрібен більш довгий часовий період.

VoxUkraine