Суспільство

Які ліки можна повертати в аптеки?

1 січня 2019 р. набуває чинності Закон України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Серед іншого, ним вносяться зміни до вимог споживача щодо лікарських засобів та медичних виробів.

Можна повернути ліки тільки неналежної якості. У разі придбання медикаментів у межах терміну придатності, людина повертає препарати  відповідно до фіскального чеку та висновку щодо якості.

Споживач може самостійно перевірити чи препарат не є забороненим, зайшовши на сайти Держлікслужби у рубрику «Розпорядження».

Якщо виявляється, що ці ліки заборонені для продажу – береться розпорядження, покупець іде в аптеку, пред’являє фіскальний чек та висновок щодо якості. Аптечні працівники зобов’язані або на вимогу  споживача надати ліки належної якості, або повернути кошти. Це можна зробити у межах придатності лікарського препарату.

«Наприклад, людина купила препарат, а через 2-3 місяці на нього вийшла заборона. У цьому випадку покупець також має право прийти в аптеку й обміняти медикаменти на інші», – коментує  начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Закарпатській області Петро Яцук. – Якщо на сайті ці ліки не заборонені, то споживач може звернутися до територіального органу Держлікслужби, написати відповідну заяву та залишити свої координати. Також потрібно буде пред’явити документ, що посвідчує особу, вказати місце проживання, надати фіскальний чек. Важливо, що споживач має право в аптеці витребувати сертифікат виробника».

Перевірка лікарських засобів в лабораторії відбувається у декілька етапів і здійснюється за державні кошти. Спочатку перевіряють ліки на заводі виробника, де є свої відомчі лабораторії. Потім – в обігу. Це – оптові склади та аптеки. Контроль Держлікслужбою здійснюється також під час планових та позапланових перевірок.

Карпатський оглядач