Важливе

Які зміни передбачає реформа СБУ?

Днями Служба безпеки України відзначила свої 25-річчя.

Найближчим часом Рада національної безпеки і оборони розгляне концепцію реформування Служби безпеки України. Дана реформа має на меті наблизити СБУ до стандартів НАТО. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час урочистостей на честь 25-ї річниці з дня створення Служби. Розробку ж самої концепції реформування цієї структури було завершено ще у липні минулого року за сприяння радників таких структур, як НАТО, ЄС та інших міжнародних партнерів.

Президент зазначив, щ, реформування СБУ передбачає передачу окремих її функцій, які невластиві класичним спецслужбам, іншим правоохоронним органам. Розслідування службових злочинів та злочинів, скоєних злочинними організаціями, перейдуть до компетенції Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань і Національної поліції.

Представництво НАТО в Україні на початку лютого цього року наголосило на тому, що в НАТО очікують на якнайшвидше підписання концепції реформування СБУ. Александер Вінніков, керівник Представництва НАТО в Україні, підкреслив, що для наближення українського сектору безпеки до стандартів Альянсу важливо забезпечити цивільний демократичний контроль над інституціями безпеки.

Українська правда