Важливе Суспільство

Які електромобілі найбільше купують українці?

Мати власний автомобіль не лише престижно, але і дуже зручно. Проте варто подумати і про наслідки для природи. Адже з року в рік залізного коня прагнуть мати все більше і більше людей. На сьогоднішній день оптимальним рішенням може стати придбання електрокару.

В Україні відбувається справжній бум попиту на електромобілі. Цьому сприяло скасування Верховною Радою всіх основних зборів на імпорт електрокарів в Україну – 10% ввізне мито, 20% ПДВ, а також акциз.

Ці пільги в поєднанні зі стрімким падінням цін на електромобілі першого покоління на західних ринках створили ситуацію, коли українець має змогу за 10-15 тисяч доларів купити привезений зі США електромобіль. І отримати завдяки цьому екстремально низьку вартість поїздок. Так, при тарифі на електроенергію 1,68 грн за кВт⋅год і середній витраті на 100 км пробігу 15 кВт⋅год електроенергії, 100 км коштують 25 гривень. Тобто, в десять разів дешевше, ніж на машині з бензиновим двигуном, і в рази дешевше, ніж на громадському транспорті.

Створена “Текстами” інтерактивна візуалізація даних про первинну реєстрацію автомобілів в Україні відповідає на це питання.

Найпопулярніший електромобіль в Україні – це Nissan Leaf. Інтерактивний інструмент «Текстів» дає інформацію про кількість цих машин, ввезених в Україну – 5666. З них 5649 – Nissan Leaf першого покоління.

Ця статистика розкриває ще один цікавий факт. З 2010 по 2017 рік у США (звідки привезені майже всі «українські Ліфи») було продано 114 827 цих електрокарів. Тобто, п’ять відсотків від усіх машин Nissan Leaf, які свого часу купили американці, зараз їздять по Україні. З урахуванням динаміки попиту на цю машину в нас і падіння цін на неї в США можна прогнозувати, що до кінця 2018 року ця цифра наблизиться до 10 відсотків: кожен десятий американський Nissan Leaf отримає «українське громадянство». Це своєрідний феномен.

На другому місці за популярністю – BMW i3. Їх до України було ввезено 416. Популярність цієї моделі пояснюється тим, що попри «преміальність» марки, на BMW i3 у США діяли дуже цікаві акції. Зокрема, енергокомпанії пропонували до 10 тисяч доларів знижки клієнтам – на додачу до загальних і місцевих пільг.

Славнозвісна Tesla в Україні – лише третя. Усі чотири моделі Tesla представлені в Україні – загалом їх 397. Цікаво, що серед них є навіть один Tesla Roadster – перша модель компанії, двомісний спорткар, виробництво якого припинилося ще в 2012 році.

Обсяги продажів інших електромобілів порівняно невеликі – менше 100 машин на кожну модель. Втім, ситуація на ринку електрокарів змінюється дуже стрімко, і не виключена поява нових фаворитів.

ТЕКСТИ.ORG.UA