Анонси Культура Транскордонне співробітництво

Яким буде 16-й Міжнародний фестиваль вина у Берегові? (АНОНС)

До початку фесту ще понад місяць, однак підготовка до нього в самому розпалі. І доки винороби готують свою продукцію для представлення шанувальникам цього напою, організатори розповіли про те, заради чого ще варто їхати на винний фестиваль.

Сьогодні до Ужгородського прес-клубу завітали Віктор ДЕМ’ЯНОВИЧ та Андрій ФЕЧОРА, які є лицарями винного ордену Святого Венцела, які розповіли про те, що чекатиме на відвідувачів 16-го Міжнародного фестивалю вина 8-10 березня.

Берегівщина – край з багатовіковими традиціями виробництва вина. Його почали тут виробляти понад 700 років тому. В цьому районі є багато винних погребів, розвинуті технології створення оригінальних поєднань смаків. Багато сімей займаються цією справою з покоління в покоління, передаючи секретні рецепти своїм нащадкам. Саме представники таких сімей і заснували Лицарський винний орден. Це єдиний в Україні орден виноробів – людей, які прославляють закарпатське домашнє виноробство, підтримують багаторічні традиції створення цього напою.

Представники цього ордену стоять біля витоків Міжнародного фестивалю вина, започаткованого у 2002 році. Переважно на ньому представлене біле вино, притаманне цьому краєві. Відвідувачі можуть поспілкуватися з виробниками, скуштувати напій з різних сортів винограду. Свою продукцію представляють не лише місцеві виробники. Серед порядка 40 учасників будуть представники Угорщини та Словаччини.

Тим, хто прагне познайомитися з виноробними традиціями Закарпаття, але з якихось причин не споживає цей напій, організатори пропонують скуштувати делікатеси, на які багата місцева кухня.

Культурна програма обіцяє бути насиченою: виступи творчих колективів розважатимуть гостей впродовж усіх трьох днів. Також під час фестивалю відбувається урочиста хода представників Лицарського винного ордену Святого Венцела. Відвідувачі зможуть побачити лицарську ходу, а також процедуру посвячення в лицарі.

Карпатський Оглядач