Без рубрики

Що читати перед сном? Найкращі книги з усього світу

Кожна країна чимось славиться: своїми особливостями культури, традиції, кінематографом, кулінарією і не тільки… Сьогодні мова піде про літературу – книги. 

Що прочитати перед сном? Найкращі книги з кожної країни світу. Карта, яка показує найвідоміші і найважливіші книги, написані в цих країнах. З усіма книгами згодні? Читали щось з цього списку?

[Map] Literature Map of the World(5735×2913)

 

 

Україна – “Смерть і пінгвін”, Андрій Курков

Ця книга стала першою роботою автора, яка була переведена на англійську мову. Судячи з відгуків іноземних цінителів літератури, “Смерть і пінгвін” залишає тривожне, меланхолійний враження, але розкриває читачам картину пострадянського світу.

Своїм твором Курков ставить питання – чи вважати своє прагнення до справедливості, внутрішній світ більш неадекватним, ніж реальність.

Книга розповідає історію про письменника Віктора і його пінгвіна, який був врятований головним героєм від голоду в Київському зоопарку, а також про суспільство, пронизаному злочинністю і страхом смерті.

США – “Убити пересмішника”, Харпер Лі

Пересмішник – це невелика пташка, що мешкає в Північній Америці. Письменниця Харпер Лі, назвавши свою книгу таким чином, підсумувала весь сюжет твору – “вбити пересмішника” означає втратити чистоту душі, зрадити себе або когось.

Твір включено в обов’язкову шкільну програму США, і в ньому піднімаються теми расизму, добра і справедливості.

Бразилія – ​​”Дон Касмурро”, Машаду де Ассіс

Дану книгу називають шедевром реалізму в літературі. Сюжет розповідає читачеві не найвеселішу в світі історію про Беніто Сантьяго, якого зрадила дружина. Мало того, пізніше цей нещасливий  чоловік дізнається, що його дружина вагітна від його найкращого друга. На цьому моменті у Беніто починає зривати “кришу”, і він входить в параноїдальний , депресивний стан.

Навряд чи твір надихне вас на віру, надію і любов, зате воно стане втіхою для всіх тих, хто знаходиться в схожій ситуації.

Швеція – “Дівчина з татуюванням дракона”, Стіг Ларссон

Так, “Дівчина з татуюванням дракона” – це не просто фільм з Деніелом Крейгом, а перш за все книга шведського письменника Стіга Ларссона. Роман є частиною бестселера “Міленіум”, який розповідає про похмурі пригоди детектива-журналіста Блумквіста і дівча-хакера Лісбет Саландер, на спині якої і знаходиться татуювання.

Мексика – “Педро Парамо”, Хуан Рульфо
Письменник Хуан Рульфо народився в місті, розташованому на тихоокеанському узбережжі – Акапулько. За своє життя автор створив всього один роман, але такий, який прославив його далеко за межами своєї батьківщини.

Справа в тому, що Хуан відкрив для всього світу жанр магічного реалізму, коли в сюжеті незвичайні речі, чари стають частиною повсякденного “екзистенціального” життя. У такому ж стилі працювали латиноамериканські письменники Маркес, Кортасар і Борхес. “Педро Парамо” – історія про надію і мріях, які проходять через міста привидів.

Франція – “Знедолені”, Віктор Гюго
Французький письменник представив книгу, на написання якої він витратив 33 роки свого життя, в 1860 році. З тих пір “Знедолені” були екранізовані 60 разів. Однією з останніх версій шедевра є музична драма 2012 года с участю Енн Хетеуей, Х’ю Джекмана і Рассела Кроу.

На 1900 сторінках книги описується історія Жана Вальжана, який хоче покінчити зі своїм кримінальним минулим. У нього на шляху з’являється поліцейський Жавер, що є символом жорстокої влади тих часів, і між ними відбувається конфлікт, який стосується теми справедливості, шляхетності, доброти.

Афганістан – “Той, що біжить за вітром”, Халед Хоссейні
Книга Хоссейні зайняла 3-е місце в списку бестселерів США в 2005 році, а в 2007 була екранізована і згодом номінована на “Оскар” і “Золотий глобус”.

“Той, що біжить за вітром” – одночасно сумне і радісне твір, в якому йдеться про дружбу двох афганських хлопчиків, чиїм справжнім щастям в житті є запускання повітряного змія. Вони стикаються з жорстокістю однолітків, жахами війни, але не дивлячись ні на що не втрачають світла в душі.

Канада – “Енн з Зелених Дахів”, Люсі Монтгомері
За століття до того, як Джоан Роулінг написала “Гаррі Поттера”, книга про пригоди рудоволосої сирітки по імені Енн займала перше місце серед творів дитячої літератури. Багато школярів і підлітки знаходили в історії про дівчинку з сумним минулим розраду, а її веселу вдачу і відкритість вселяли надію у всіх, хто стикався з відсутністю батьків в життя.

Перш ніж книга побачила світ, її шість разів відмовлялися друкувати, але коли твір все ж зважилися випустити, за перші п’ять місяців агентство продало 19 000 примірників. Через рік текст письменниці перевели на 20 мов, після чого 50 млн читачів по всьому світу придбали цю життєстверджуючу книгу.

Туреччина – “Мене звуть Червоний”, Орхан Памук
У 1998 році турецький автор Орхан Памук випустив філософський трилер “Мене звуть Червоний”, в якому перша глава називається “Я – мертвий”, що говорить про те, що далі буде весело.

Розповідь йде від різних особистостей, з яких складаються дві людини, що думають про устрій світу, ідеології, державних підвалинах, а також красі і естетичності. Вони символізують минуле і сьогодення, демократію і тоталітаризм, любов і ненависть і т. д.

Через 8 років після випуску книги Орхан Памук отримав Нобелівську премію з літератури.

Росія – “Війна і мир”, Лев Толстой
Цей твір написано головним диваком російської літератури – Львом Толстим, який був одним з перших хіпі в Російській Імперії – він прийняв вегетаріанство, вірив в одного Бога і закликав людей бути демократичними один до одного. У 82 роки при спробі втекти від дружини, дітей і онуків в сільську глушину Льву Толстому стало погано прямо в поїзді, і письменника доставили в лікарню, де він помер.

Найзнаменитіша книга автора була представлена ​​публіці в 1865 році, коли газета “Російський вісник” погодилася друкувати роман уривками в кожному випуску. Лев Толстой витратив на написання тексту 6 років життя, і за цей час він 8 разів переписав свій манускрипт вручну. “Війна і мир” – книга, в якій розповідається про життя 559 персонажів, 200 з яких є реальними історичними особистостями.