Економіка

Що таке децентралізація з точки зору економіки? (ЧАСТИНА 2)

Ми продовжуємо серію публікацій, які допоможуть нашим читачам розібратися в перевагах процесу децентралізації для розвитку економіки громади.

Закрите циркулювання інвестицій в області

Через низький рівень економічного зростання протягом багатьох років іноземні інвестори після отримання прибутку максимально швидко виводять усі кошти з країни. Крім того, це в основному підприємства з офшорної зони,. Решта інвестицій — це докапіталізація банків з іноземним капіталом та грошові фонди страхових компаній. І тільки малий процент — дійсно прямі інвестиції в галузі економіки. Актуальним залишається також питання стабільності самих українських банків, оскільки протягом останніх десяти років понад три десятки з них стали банкрутами.

Щоб уникнути відтоку капіталу, потрібно в кожному регіоні потрібно прийняти ряд законів, які будуть накладати високі податки на прибуток (30-40%) при виведення капіталу з регіону, і в свою чергу, надати величезні пільги та заохочення для рефінансування бізнесу чи особистих витрат. Кожному регіону в рамках “децентралізації” дозволити зміни в законах відносно ресурсів та інвестиційної привабливості, зробити рефінансування головним державним пріоритетом.

Інвестиції

Business Views