Важливе Транскордонне співробітництво

Що потрібно знати українським ідейникам про закордонні можливості

Найбільш розвинені країни відкривають свою економіку для тих, хто може зробити їх ще досконалішою. Вони пропонують спеціальні візові умови, щоб підприємці-інноватори заробляли гроші у них, і витрачали їх там же. Інші країни  щосили конкурують не просто за абстрактні мізки, а за ті з них, які можуть або посилити їх економіку, або зробити життя їх жителів краще.

У Сінгапурі для отримання підприємницької візи необхідно володіти 30% акцій стартапу

Всю цю “катавасію” з візами для підприємців затіяв Сінгапур ще в 2004 році. З тих пір діє програма Entrepass. Щоб отримати візу, потрібно заснувати компанію, якій має бути не більше півроку, або залучити $ 100 000 інвестицій, або потрапити в місцевий інкубатор / акселератор.
                         
Подаватися на Entrepass можуть тільки компанії, що отримали фінансування від визнаних венчурних фондів або бізнес-ангелів, холдингів з зареєстрованими інтелектуальними правами або державних органів.

Компанія також повинна бути інноваційною.

Якщо компанія пройшла відбір, тобі видадуть візу на рік, а продовжити її ти зможеш, якщо створиш принаймні чотири робочих місця і якщо закупити товарів виробничого призначення на 150 тисяч сінгапурських доларів. Тоді навіть на ПМЖ можна подаватися.
Розлучатися з сім’єю не доведеться – якщо у тебе є дружина і діти до 21 року, можеш взяти їх з собою. Правда, спочатку їм потрібно буде подати заявку на спеціальний “пропуск” – Dependant “s Pass.

В Канаду не пустять без грошей, зате дають ПМЖ

Щоб отримати візу за канадською програмою “Start-up Visa”, потрібно потрапити в бізнес-інкубатор і залучити 75 тисяч канадських доларів інвестицій від ангельських-інвесторів або 200 тисяч від венчурного інвестфонду. Вкладати свої кошти не обов’язково. Інвестор потім подає до Міністерства імміграції, біженців та громадянства Канади (IRCC) свідоцтво участі (Commitment Certificate), в якому вказує всі деталі угоди.
                              
Від одного стартапу як власники можуть поїхати до п’яти чоловік, але кожен повинен володіти 10% акцій з правом голосу, а після отримання фінансування засновники разом з інвестором повинні володіти більше 50% акцій з правом голосу. При подачі заявки на візу потрібно довести наявність грошей, від 12 300 канадських доларів. Ще від тебе вимагається хороша англійська або французька і хоча б рік вищої освіти.
У рік за програмою може поїхати не більше 2 750 осіб.
Головна особливість канадської програми в тому, що фактично тобі дають не тимчасову візу, а дозвіл на постійне місце проживання. Заявка на програму розглядається протягом 6 тижнів експертами Датського управління бізнесу (англ. Danish Business Authority), а вся процедура займає до 10 тижнів. Після цього ти отримаєш візу на 2 роки з правом продовження ще на 3 і можливістю взяти з собою членів сім’ї.


Великобританія запрошує не тільки підприємців, а й просто здібних людей


Є два основних шляхи, щоб потрапити до Великобританії для створення там стартапа: по візі Tier 1 Entrepreneur або Tier 1 Graduate Entrepreneur. Перший спосіб підійде тим, хто хоче створити бізнес у Великобританії і активно брати участь в його розвитку. Мінімальна сума інвестицій – 200 тисяч фунтів стерлінгів. Якщо ж це будуть кошти венчурного інвестфонду, держоргану Великобританії або посівні інвестиції в рамках конкурсу Міністерства міжнародної торгівлі, то вистачить і 50 000. Так само доведеться пройти спеціальний тест: підтвердити наявність коштів і надати докладний бізнес-план. Максимальний термін дії візи – 3 роки і 4 місяці. Він може бути продовжений ще на 2 роки.
Другий шлях – для тих, хто володіє сильними бізнес-навичками і / або ідеями, а також схвалений вищим навчальним закладом Великобританії або ж Міністерством міжнародної торгівлі. В цьому випадку тобі не потрібні інвестиції. Єдина вимога – відповідати вимогам схвалює організації. Видається така віза на рік.
В обох випадках ти зможеш взяти з собою членів сім’ї.


Ми навмисно не писали про США


Тому що в самій стартаповой країні світу до сих пір немає ніяких програм по залученню підприємців. У 2013-му в Сенаті був представлений закон “Про Стартап Візе” (Start-up Visa Act), але він потонув в нескінченних комітетах.
У світі йде боротьба за мізки. Україна теж є учасником цього процесу, але в якості донора. Щоб змінити цю ситуацію, Україні теж необхідно залучати в країну найосвіченіших і бізнес-орієнтованих іноземців.
Але почати слід не зі створення стартап віз або IТ-кластерів, а з банального: захисту права власності, передбачуваності економічної політики і доступу підприємців до фінансування. Як ми бачимо з досвіду США, талановиті люди кинуться за цим навіть без всяких спеціальних програм.

У Нову Зеландію можна потрапити зовсім без початкових інвестицій

Тут  для тебе є три типи віз. Спочатку ти отримуєш тимчасову Entrepreneur Work Visa. Якщо тобі вдалося успішно запустити копанію, ти можеш претендувати на дві постійні візи (Entrepreneur Residence Category), які дають право на тимчасове місце проживання протягом двох чи шести років.
Щоб отримати Entrepreneur Work Visa, необхідно показати свій бізнес-план, набрати 120 балів в рейтингу підприємців, володіти англійською на задовільному рівні, а також володіти хорошим здоров’ям і благонадійним характером (не мати правопорушень на кшталт депортацій і судимостей). Крім цього, необхідно інвестувати 100 тисяч новозеландських доларів. Але якщо ти збираєшся заснувати інноваційний стартап, то це вимога на тебе не поширюється.
Ще у тебе є відмінний шанс відвідати Нову Зеландію безкоштовно. Веллінгтон запрошує всіх талановитих людей з ІТ-індустрії зареєструватися на сторінці проекту LookSee Wellington і пройти відбір у сотню тих, хто буде цілий тиждень знайомиться з Новою Зеландією і проходити інтерв’ю в лідируючих технологічних компаніях.
Віза діє 3 роки, але через 12 місяців потрібно показати, що ти дійсно намагаєшся заснувати бізнес.

Данії потрібен бізнес, націлений на майбутнє

Програма Start-up Denmark розрахована на масштабовані і технологічні стартапи, особливо в області IT, медико-біологічних наук, зеленої енергетики і технологій сталого розвитку. Її мета – дати тобі можливість по повній використовувати переваги країни: акселератори, коворкінг, інвестфонди, дослідницькі центри і так далі. Для цього тобі доведеться отримати схвалення експертної ради і надати докази існування компанії. Зате не потрібно ніяких попередніх інвестицій, і ти навіть зможеш взяти з собою друга як ще одного засновника.
Важливий момент – потрібно брати активну участь в управлінні компанією, а присутність і залученість засновників повинні бути життєво важливими для створення бізнесу. Тобто якщо ти просто акціонер – тобі не сюди.

 

http://businessviews.com.ua

 

Залишити коментар