Суспільство

Що потрібно знати про придбання нерозмитненого автомобіля?

Для того, щоб зробити покупку, навіть не обов’язково самому виїжджати за межі України.

1. Найпростіший варіант — придбати авто, що вже перебуває в Україні. Для цього достатньо просто відкрити один з численних сайтів з оголошеннями по продажу авто, вибрати машину, віддати гроші і отримати натомість автомобіль з якимсь «пакетом документів».

Хто і коли ввіз це авто в Україну, чи існує в реальності в Литві (Польщі, Словенії тощо) та фірма, на яку оформлена машина, чи не перебуває вона десь в розшуку або арешті — все це перевірити при такому способі покупки дуже складно.

2. Пригон під замовлення — найпоширеніша опція. Вартість — від 700 євро. Безліч компаній пропонує можливість вибрати авто на одному з автомобільних сайтів в Литві та інших країнах.

Людина буде дивитися машини і висилати вам фото в Viber або Skype. Потім авто привезуть в Україну і доставлять в будь-яку зручну вам точку.

З документами в цьому випадку поступають по-різному. Популярний варіант — надання документів про те, що покупець працює на іноземну компанію, яка довірила йому ввозити в Україні зареєстрований на неї автомобіль.

Є “фірмочки”, які запевняють, що їх документи придатні для безпроблемної їзди по Україні протягом 5 років. Є ті, які говорять про необхідність перетину кордону раз в рік.

У цього варіанту є ще один різновид. Деякі компанії забезпечують виїзд клієнта та самостійний відбір авто. Потім власник сам приганяє авто в Україну, в тому числі і перетинає на ньому кордон. Йому передають документи що, наприклад, свідчать про те, що він є співробітником литовської компанії.

3. Є ще один варіант, який найбільше схожий на легальний.

Він практикується незначною кількістю компаній і коштує дорожче (від $1 400). У цьому випадку ви точно також вибираєте авто на сайтах Литви чи інших країн, потім погоджуєте вибраний варіант Viber, і авто приганяють вам під будинок.

Різниця в тому, що машину ввозить в Україну іноземець, який працює на ту саму іноземну фірму, яка є власником автомобіля. А ви укладаєте з компанією договір про підтримку. Через рік за символічну суму в $150-200 компанія знову забезпечить перетин кордону на вашому авто, причому знову ж таки за кермом буде іноземний громадянин.

Новое время