Суспільство

Що передбачає реформа української митниці?

Вже понад тиждень українці можуть їхати до країн Європейського Союзу без віз. Однак разом з цим нововведенням постає питання реформування митниці.

Ось що думає з цього приводу експерт РПР Андрій Саварець

По-перше, йдеться про запровадження обміну інформацією про товари із суміжними країнами, що унеможливило б ввезення товарів без жодного митного контролю.

По-друге, про налагодження взаємодії з митними адміністраціями інших країн, а також реалізація повноважень на оперативно-розшукову діяльність (можливість бути донором і реципієнтом оперативної інформації).

По-третє, включення до Плану дій пункту, який передбачає роботу над законодавчими змінами, що зменшать можливості зловживання пільгами, встановленими для громадян. Особливо стосовно поштових відправлень. З одного боку, розвиток інтернет-торгівлі і поштових сервісів — це і розвиток малого і мікробізнесу. З іншого — поштові відправлення використовуються великим бізнесом у комерційних цілях для уникнення від сплати податків. Найголовніше — громадяни, які купують для себе товари через мережу Інтернет, не повинні зазнати жодних незручностей під час розслідування діяльності окремих підприємців. Саме в цьому напрямі знадобляться мудрість, виваженість, тверда рука і хірургічна точність.

Реанімаційний Пакет Реформ – РПР