Важливе Політика Суспільство

Що “обіцяють” політики? Тест для перевірки

Як це відрізнити правду від брехні? Чи вмієте ви слухати українських політиків і не бути пошитим у дурні? Для цього потрібна непроста навичка!

Аналітична платформа VoxUkraine запустила «Тест фактчекера». Щоб пройти його, достатньо базових економічних знань, інформації про українські реалії та здорового глузду. За першу добу тест пройшли 3500 українців.

Він викликав неоднозначні відгуки в соцмережах. «Багатьом українським ЗМІ не вистачає точності в роботі з інформацією, — вважає головний редактор порталу Agravery Наталія Гузенко. — Тест із фактчеку дає зрозуміти — навіть коли бачите правдоподібну цитату від відомого персонажа, не вірте йому, спочатку перевірте дані».

«У цілому гарно, цікаво, але деякі питання потребували б точнішого формулювання», — сказав член ради «Реанімаційного пакета реформ» Михайло Жернаков.

Тест ґрунтується на перевірках фактчек-проекту VoxCheck. З моменту заснування в січні 2016 року VoxCheck перевірив понад 250 тверджень топових українських політиків, серед яких Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Юлія Тимошенко, Андрій Парубій, Міхеїл Саакашвілі та інші. Проект VoxCheck спрямований на підвищення рівня політичної дискусії в Україні та боротьбу з політичними маніпуляціями і популізмом.

Тест можна пройти за цим посиланням: https://voxukraine.org/cards/quiz-voxcheck/hrtest.html