Суспільство

Школяр із Закарпаття запропонував нову технологію для виготовлення паперу (ВІДЕО)

Збереження лісів – важливе завдання, про яке ми неодноразово чуємо в ЗМІ. “А звідки ж тоді взяти папір?” – спитаєте Ви. Відповідь проста: “З дерев”.

Учень 11 класу Валентин Фречка із Закарпатської області розробив проект виготовлення паперу з опалого листя. Цього року він має взяти участь у конкурсі Genius Olympiad 2018 у США, який відбудеться в червні.

У випадку успішного захисту власної технології в США український школяр може отримати стипендію для навчання в цій країні.

Розробляючи технологію, юнак цілий рік разом зі своїм науковим керівником Ольгою Сабадош збирав опале листя з різних дерев – берези, верби дуба і граба. Після цього листя відсортовували в бокси, де відбувалися певні хімічні процеси. В результаті дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.

“Такий папір підійде для екопакетів, можливо, для друку на принтері. І він набагато економічніший, доцільніший для виробництва, ніж папір з целюлози, тобто безпосередньо з деревини”, – зазначає Ольга Сабадош.

Ця технологія може стати чудовим способом для утилізації опалого листя, а також може змінити стан справ у паперово-целюлозній промисловості.

«Я їжджу з проектами з виготовлення паперу з опалого листя, основною метою є покращення паперово-целюлозної промисловості. Плюс можливість утилізації опалого листя, як сировини, має досить потужний потенціал у використанні», – розповідає школяр.

Хлопець кілька років поспіль стає переможцем національних українських олімпіад з екології та біології та є учасником Малої академії наук.

Деталі – в сюжеті Телеканал Sirius.