Суспільство

Школи самі визначатимуть структуру навчального року

МОН дало роз’яснення стосовно структури навчального року. Це пов’зано з тим, що в Інтернеті продовжує поширюватися неправдива інформація щодо планового переходу українських шкіл на навчання за триместрами.

Щодо структури навчального року міністерство освіти і науки просить дотримуватися трьох правил. Перше – початок навчального року має припадати на 1 вересня. Друге – навчання має закінчуватися не пізніше 1 липня. Третє – канікули впродовж навчального року (не враховуючи літніх) мають тривати не менше 30 днів.

«В межах цієї рамки школи самі вирішують, яку структуру навчального року формувати та як планувати власну роботу. Далі вони мають погодити структуру з місцевими органами влади, які, власне, й займаються адмініструванням шкіл.

Ми вже давно не втручаємося у цей процес і переконані, що й центральна влада не має втручатися у такі дрібні деталі роботи шкіл, адже кожен окремий заклад значно краще знає, як, враховуючи їхній внутрішній розпорядок, умови роботи та плани, сформувати структуру навчального року», – повідомив заступник директора департаменту-начальник відділу державно-громадського управління освітою МОН Сергій Дятленко.

Також у роз’ясненні йдеться про те, хто приймає рішення про запровадження карантину, визначає дату проведення «Останнього дзвоника» та вручення документів про освіту – повідомляє на своїх сторінках Студвей.