Суспільство

Широка залізнична колія поєднає Австрію з Україною

Будівництво планується розпочати через кілька років.

В Австрії представлено техніко-економічне обґрунтування будівництва залізниці від Кошице до Відня з шириною колії 1520 мм. Про це повідомляє ЦТС. ТЕО підготувала аудиторська компанія Deloitte, яка оцінила вартість проекту в 6,5 млрд євро.

Майбутня магістраль буде одноколійною. Її протяжність становитиме 400 км. Австрії будівництво 30 км залізниці на своїй території обійдеться в 85 млн євро, ще 850 млн євро доведеться витратити на спорудження контейнерного терміналу.

Крім того, 1 млрд євро буде направлено на оновлення діючих ділянок залізниці.

Роботи планується почати у 2023 році. Перший етап проекту буде завершено до 2033 року. У повному обсязі магістраль буде введена в експлуатацію у 2050 році.

Пропускна здатність дороги оцінюється в 20 тис. поїздів на рік, що складатимуться з 67 вагонів. Це забезпечить вантажопотік в 16-24 млн тонн на рік.

 

Ідея будівництва широкої колії Кошице-Відень належить РЖД. Російська компанія вперше запропонувала її ще у 2006 році. У 2009 році залізничні компанії Росії, України, Словаччини та Австрії створили спільне підприємство Breitspu Planungsgesellschaft mbH для реалізації цього проекту.

Зазначимо, що словацький Кошице з’єднується широкою колією (1520 мм) з українським Ужгородом. Міністерство інфраструктури та Укрзалізниця працює над питанням запуску прямого залізничного пасажирського сполучення між цими містами.

В Україні наразі експлуатуються колії шириною 1520 мм, тому для проїзду потягів у західному напрямку на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною та Румунією побудовані близько 15 стикувальних вузлів.