Суспільство

Швидко друкувати, вміти аналізувати текст та відстоювати власну думку – ключові навички американських школярів

При величезному обсязі найрізноманітнішої інформації та можливості  знайти її за лічені секунди списування стає ледь не найбільшим неподобством. Недаремно побутує думка, що в ХХІ столітті важливо не те, скільки інформації ти маєш, а те, як людина вміє нею розпоряджатися.

Правильне розуміння тексту та написання зручних для розуміння текстів

В американських школах не замірюють із секундоміром, скільки слів на хвилину читає першокласник. Головне – розуміння тексту. Навіть предмет у молодших класах так і називається – Reading and Comprehension (Читання та розуміння). Під текстом для наймолодших будуть питання, які вимагають від дитини відповіді, хто є головним героєм, що він зробив та, головне, чому. А вже з другого класу дітей просять писати короткий зміст творів (summary).

Презентація

Перше, чого вас навчать в американському університеті, виступати з промовами, де завгодно і на будь-яку тему».

Швидке друкування на комп’ютері

В американських університетах значну частину бібліотек займають столи з комп’ютерами, за якими студенти працюють над письмовими роботами. І всі студенти вміють набирати текст зі швидкістю професійної друкарки.

Абсолютне табу на плагіат та списування

Найлегший спосіб вилетіти з університету чи зруйнувати свою кар’єру на Заході – це видати чужі думки за свої, списати чи іншим способом махлювати. Американські студенти і так це знають, а нам, іноземцям, про це весь час нагадували. Існують програми перевірки наукових текстів на плагіат (до речі, одна з найпопулярніших – розроблена українцями) і немає нічого гіршого, ніж бути спійманому на плагіаті. Ходити в піжамі – можна, сперечатися з викладачами – можна, списувати – ні.

Вміння дебатувати – логіка та повага до опонента

У США з наймолодших класів дітей вчать формулювати, представляти та захищати свою позицію. І робити це так, аби не посваритися з опонентом.

blob:https://ukrainian.voanews.com/d24e7233-440b-4d30-bc64-1896f3273130

Освітній портал