Суспільство

Чотири десятки відомих компаній підписали Угоду про скорочення забруднення пластиком

Чимало виробів з цього матеріалу ми використовуємо лише один раз. Не замислюючись про наслідки, відправляємо їх в контейнер для сміття.

У Британії 40 великих компаній підписали угоду про скорочення забруднення пластиком протягом наступних семи років. Серед них: Coca-Cola, Asda, Procter & Gamble та Marks & Spencer, пообіцяли виконати низку зобов’язань, зокрема, усунути одноразову упаковку за рахунок кращого дизайну, – передає ВВС.Україна. Компанії, які підписали угоду, постачають у британські супермаркети понад 80% продукції з пластиковою упаковкою. Кампанію за підписання угоди очолила організація WRAP, яка виступає за зменшення відходів та ефективне використання ресурсів.

Вони приєдналися до уряду, торгових об’єднань та екологів у створенні Угоди про пластик у Великій Британії. Одне з зобов’язань, яке взяли на себе компанії, – зробити до 100% пластикової упаковки придатною до переробки або компостування до 2025 року.

“Потрібна масштабна трансформація системи пластмас, і її можна досягти лише шляхом об’єднання всіх ланок у ланцюжку під спільним зобов’язанням діяти”, – зазначив генеральний директор WRAP Маркус Говер.

Угода про пластик у Великій Британії буде унікальною, об’єднає бізнес, громадські організації та державні установи з метою скорочення забруднення пластиком.

Перелік зобов’язань компаній, які підписали угоду, включає:

  1. Усунення складної або непотрібної одноразової пластикової упаковки завдяки кращому дизайн.
  2. Створення умов, за яких 100% пластикової упаковки можна буде використовувати багато разів або переробляти та компостуват.
  3. Забезпечення умов, за яких 70% пластикової упаковки будуть переробляти або компостувати, а 30% всієї пластикової упаковки включатиме перероблений матеріал.

Раніше у дослідженні Ellen MacArthur Foundation повідомлялося, що 95% пластикової упаковки в усьому світі використовується лише один раз.