Цей день в історії

“Чорний Бомбардувальник” переміг Джима Бреддка

22 червня 1937 року в Чикаго відбувся бій між 23-річним Джо Луїсом на прізвисько “Чорний Бомбардувальник” і Джимом Бреддоком. Перемігши нокаутом у 8-у раунді, Джо Луїс став чемпіоном світу з боксу серед важковиків і зберігав цей титул найдовше в історії боксу – протягом майже 12 років.

(На обкладинці: Джо Луїс – Джозеф Луїс Берроу — легендарний американський боксер-професіонал, чемпіон світу в суперважкій вазі. Чотири рази визнавався «Боксером року» за версією журналу «Ринг»)
 
 Джо був сьомою дитиною в бідній сім’ї з Алабами, котра в пошуках кращого життя в 1924 році переїхала до Чикаго, і через два роки 12-літній хлопець був змушений залишити школу і піти на роботу на завод Форда. У 16 років Джо провів свій перший аматорський бій, в 1934 року виграв чемпіонат США серед любителів, а 4 липня 1934 року перемогою над Джеком Крекеном почав свій шлях до вершини професійного боксу. Перш, ніж здобути чемпіонське звання, Джо Луїс виграв 27 боїв, перемігши попередніх чемпіонів Прімо Карнера Макса Баера, обох нокаутами.
Результат пошуку зображень за запитом "Джо Луїс"
Після перемоги над Джимом Бредоком 22 червня 1937 року Луїс відстояв свій титул протягом 11 років 8 місяців і 7 днів у 25 боях, 21 раз пермігши нокаутами, і добровільно пішов з професійного боксу 1 березня 1949 року. У вересні 1951 року він змінив своє рішення, але програв за очками новому чемпіону світу Еззарду Чарльзу в 15-раундовому поєдинку. У наступні роки Джо Луїс виграв ще вісім боїв, але в жовтні 1951 року у восьмому рауді був нокаутований Рокі Марчіано і вирішив остаточно піти зі спорту.
Помер Джо Луїс у 1981 році від зупинки серця всього через кілька годин після своєї останньої появи на публіці під час відвідування поєдинку Ларрі Холмс – Тревор Бербік у Лас-Вегасі. За розпорядженням президент Рональда Рейгана 21 квітня Джо Луїс був похований на Арлінгтонському військовому цвитарі з усіма почестями в супереч правилам поховання на цьому кладовищі. Одним з тих, хто ніс труну був Макс Шмелінг, одни із найзапекліших суперників Луїса на ринзі і один з кращих його друзів в позаспортивному житті.
Джерело: http://www.jnsm.com.ua