Суспільство

Чи реально звести до мінімуму кількість домашніх завдань для школярів?

Мало хто полюбляє домашні завдання: відсидівши кілька уроків, знову потрібно щось вчити! Як виявилося, зменшити кількість завдань цілком можливо, але як?

Група дослідників під керівництвом фахівця в області комп’ютерних наук Джеррі Жу розробила спеціальну програму, що дозволяє складати план уроків на основі поведінки учня, а також звести до мінімуму кількість виконуваних ним завдань, не погіршуючи при цьому якості навчання. Результати роботи були представлені на конференції Association for the Advancement of Artificial Intelligence 29th Annual Conference, що пройшла в техаському місті Остін.

Проаналізувавши, як змінюється на заняттях поведінку учня, комп’ютерна програма організовує навчальний процес таким чином, що йому доведеться виконати мінімальну кількість вправ, необхідних конкретно цьому учневі для оволодіння матеріалом.

“Щоб навчання за допомогою комп’ютера працювало, необхідно створити складну математичну модель. Вона повинна враховувати, як веде себе учень, як змінюється його поведінка в залежності від його досвіду, і давати конкретний, кількісний прогноз. Нас завжди цікавило, чи можна навчити з допомогою не двадцяти, а п’яти хороших завдань”, – коментують автори дослідження.

Програма націлена на складання плану уроків, виходячи з поведінки школяра, і покликана звести до мінімуму кількість виконуваних ним завдань, які необхідні для засвоєння матеріалу. За словами програмістів, щоб таке навчання працювало, потрібно створити складну математичну модель, яка буде аналізувати поведінку учня і те, як вона змінюється в залежності від його досвіду, даючи на основі проведеного аналізу конкретний, кількісний прогноз.

Освітній портал

Залишити коментар