Суспільство

Чи залишиться можливість викликати лікаря додому після підписання декларації?

Вже понад півроку медична реформа залишається ТОП-темою жвавих дискусій на зупинках, в транспорті, інших багатолюдних місцях та в Інтернеті.

Пожвавлення дискусій відбулося з початком кампанії “Лікар для кожної сім’ї”. Вибір свого лікаря – це нова культура взаємодії лікаря і пацієнта. Понад два мільйони українців вже обрали своїх лікарів – терапевтів, педіатрів чи сімейних лікарів. Це означає, що уже з липня НСЗУ направлятиме кошти за їх обслуговування у конкретні медзаклади.

Проте багато хто не наважується зробити цей крок. т.я. має деякі запитання. Одним з найпопулярніших є “Чи залишаться виклики сімейного лікаря додому?”

“Так, виклик додому сімейного лікаря, терапевта та педіатра входить до переліку послуг, які надаються на первинній ланці. Кожен лікар зможе виїжджати до своїх пацієнтів. Щоби вирішити, чи потрібно їхати на виклик, лікар поспілкується з пацієнтом телефоном і вирішить чи справді треба їхати, чи достатньо буде консультації телефоном, чи пацієнт зможе сам приїхати до амбулаторії. Чи буде лікар виїжджати додому – залежить від стану пацієнта, а не від того, як далеко він знаходиться від лікаря”, – пояснюють в Міністерстві охорони здоров’я України.