Економіка

Чи варто купувати алкоголь на інтернет-ринку?

Тінізація алкогольного ринку в Україні набуває глобальних масштабів. Сьогодні ситуація ускладнюється ще й тим, що продають підпільно виготовлену продукцію не тільки в стаціонарних точках, але й через Інтернет та соціальні мережі. Про це в коментарі УНН розповів директор з юридичних питань компанії Eastern Beverage Trading Сергій Ткачук.

При цьому, за словами С.Ткачук, за продаж неякісного алкоголю в Інтернеті до відповідальності в Україні практично не залучають.

“Нещодавно Держпродспоживслужба України опублікувала дані, що в минулому році менше 1% скарг на товари, куплені в Інтернеті, були нею розглянуті і задоволені. Питання щодо решти скарг, через недосконале законодавство, так і залишилися відкритим… Аналогічна ситуація і з Інтернет-ринком алкоголю. Довести, що вам продали неякісний напій, і тим більше вимагати за це компенсацію (якщо хтось отруївся, наприклад) практично неможливо.

Так само практично неможливо і притягнути до відповідальності за реалізацію підпільно виготовлених вин, горілки, коньяку або лікерів. Вирахувати продавця в Інтернеті, звичайно, можна, але ось офіційно перевірити його податківцям або Держпродспоживслужбі – набагато складніше”, – розповів він.

За словами С.Ткачука, не контролюється в Україні і питання продажу алкоголю через Інтернет неповнолітнім.

“Для того, щоб торгівля в мережі алкоголем стала, скажімо так,  помітною для правоохоронців, необхідні зміни в законодавстві. Також, на мою думку, необхідно введення жорсткої відповідальності за такий вид бізнесу, адже все це в абсолютній більшості, – тіньовий ринок, а отже – втрата податків держбюджетами”, – додав він.

За словами експерта О.Дорошенка, близько 95% пропозицій алкоголю в Інтернеті йдуть від маловідомих маленьких фірм, що, швидше за все, виробляють контрафактний алкоголь. Тож фахівці радять, якщо і купувати алкоголь в Інтернеті, то тільки на офіційних сайтах компаній-виробників міцних напоїв.