Важливе Транскордонне співробітництво

Чеський дім регіону урочисто відкрили в Ужгороді (ФОТО)

Від Ужгорода до кількох країн буквально “рукою подати”. І мова не лише про відстань. В різні часи ця територія опинялася в складі різних держав, що не могло не залишити свій відбиток в архітектурі, культурі та міжнародних зв’язках.

Рік тому була підписана угода про співробітництво між Закарпатською обласною радою та Устецьким краєм Чеської Республіки. Тоді ж з’явилася домовленість про відкриття в обласному центрі Закарпаття Чеського дому, який буде місцем для тісних контактів між бізнесменами, громадськими організаціями, митцями, спортсменами та усіма громадянами наших країн.

Кілька годин тому Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, Гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, заступник голови закарпатської ОДА Віктор Мікулун, мер Ужгорода Богдан Андріїв перерізали символічну стрічку до нового приміщення та залишили підписи в Книзі почесних гостей. Чеський дім регіону знаходиться за адресою вул. Льва Толстого, 10б.

Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні Радек Матула, вітаючи гостей урочистого відкриття, наголосив, що Україна – надійний партнер Чеської Республіки в усіх сферах. За його словами, про значний інтерес чеських громадян до Закарпаття свідчить те, що всі краї цієї держави прагнуть налагодити з нашим регіоном тісну співпрацю.

Гетьман Устецького краю Олдржих Бубенічек зазначив, що саме в Чеському домі регіону можна дізнатися, який чудовий Устецький край, тут представлено порцеляну і скло, які виготовляють у цій місцевості, зразки вин, інформацію про мінеральні води і рекреаційні можливості, пам’ятки природи та культури. Однією зі складових співпраці Закарпаття та Устецького регіону має бути активний обмін туристами, а відтак і спортсменами, мистецькими колективами, учнями середніх шкіл та студентами.

Керівнику Чеського дому регіонів Павелу Мусілу вручили подарунок – привезені з Праги кілька книг першого Президента Чехословацької Республіки Томаша Масарика, видані у 30-х роках минулого століття. Відтак учасники відкриття поклали квіти до монументу Томашу Масарику в сквері, названому на його честь, який знаходиться поруч із набережною Незалежності.

Ужгородська міська рада. Офіційна сторінка