Суспільство

Через незаконну вирубку лісу найбільше потерпають Великоберезнянський, Ясінянський та Хустський лісгоспи

Закарпатське ОУЛМГ за площею лісового фонду краю  входить до першої пятірки серед областей України, а за лісистістю і запасами деревини область займає перше місце. Найважливіша проблема для нього є незаконна вирубка лісу. Найбільше таких випадків стається у Великоберезнянському, Ясінянському та Хустському лісгоспах.

За 2017 рік у лісовому фонді державних лісогосподарських підприємств було зафіксовано 421 випадок незаконних рубок деревини, загальна маса якої становить 2104 кубічних метрів, – ці та інші важливі питання обговорювали сьогодні, 17 січня, на брифінгу голови Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги.

Одним із найважливіших напрямків у лісовому господарстві області є рекреація і туризм. Лісівниками Закарпаття збудовано понад 200 місць відпочинку. Найбільше місць для відпочинку та рекреаційних об’єктів облаштовано у Рахівському, Великобичківському, Ясінянському та Свалявському лісгоспах.

Позитивні зрушення відбулися в оплаті праці. Рівень зарплати штатних працівників зріс і складає за 2017 рік 8426 грн., тобто ріст порівняно з аналогічним періодом 2016 року на 2374 грн. Чисельність працівників не скоротилася, а навпаки – зросла.

На прес-конференції наголосили, що пріоритетними завданнями лісівників Закарпаття є лісовідновлення, збільшення загальної площі лісів, застосування природозберігаючих технологій розробки лісосік та розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури. Не менш важливими є покращення ефективності охорони лісів від самовільних рубок, пожеж та браконьєрства.